Podlaska KAS przekazała kolejne eksponaty do Muzeum Wojska

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przekazała dziś  do Muzeum Wojska elementy historycznej broni strzeleckiej.

Eksponaty, które uzupełnią muzealną kolekcję, zostały zatrzymane jako nielegalnie posiadana broń.

Wśród przekazanych przez Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku Dariusza Kowalczuka elementów broni znalazły się magazynek do karabinu AK, kolba drewniana do karabinu Mosin wz. 44 wraz z bagnetem i innymi elementami karabinu oraz naboje. Wszystkie rzeczy zostały zatrzymane jako nielegalnie posiadana broń i zgodnie z postanowieniem sądu stały się własnością Skarbu Państwa.

Odebrane przez dyrektora Muzeum Wojska w Białymstoku Roberta Sadowskiego eksponaty uzupełnią kolekcję białostockiego muzeum. Tego typu przedmioty są też często wykorzystywane do uzupełniania innych, posiadanych już przez muzea sztuk broni.

To kolejne przekazanie podczas którego podlaska KAS zasila zbiory muzeów z woj. podlaskiego. W ostatnich latach przekazaliśmy m.in. średniowieczne bojowe czekany, szable i hełm, XVIII-wieczne monety, unikatowe ozdoby z epoki brązu i żelaza, łoża karabinowe, zabytkowe ikony oraz grot średniowiecznej włóczni.

Źródło: Podlaska KAS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments