Podlaskie wspiera sport! Dotacje dla klubów sportowych

Prawie 2 mln zł trafią do 62 klubów sportowych z naszego regionu. Wsparcie otrzymają zespoły występujące zarówno w najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju, jak i w niższych ligach podlaskich. Dotacje przyznał na posiedzeniu w czwartek, 26 sierpnia zarząd województwa. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa.

– Dotacje kierujemy zarówno do liderów, najlepszych zespołów w województwie, jak też do mniejszych klubów, ale również ważnych dla swoich społeczności. Jako zarząd województwa od początku kadencji wspieramy sport. To ogromny potencjał Podlaskiego, który trzeba budować i rozwijać. Mamy nadzieję, że przyznana pomoc pozwoli na aktywny udział w rozgrywkach różnych szczebli i dyscyplin sportowych – stwierdził marszałek Artur Kosicki.

Dotacje zostały przyznane w ramach dwóch konkursów. Pierwszy z nich skierowany był na organizację szkoleń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego w najwyższej klasie rozgrywkowej w seniorskich grach zespołowych klubów sportowych z województwa podlaskiego. Wsparcie otrzymało osiem klubów, m.in.: jedna z najlepszych drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce – Lowlanders Białystok, UKS Dojlidy Białystok, którzy od wielu lat rywalizują w Lotto Superlidze czy Mistrz Polski w Badmintonie Hubal Białystok oraz wicemistrz SKB Suwałki.

Z kolei w ramach drugiego konkursu dofinansowanie było przeznaczone dla klubów występujących w rozgrywkach niższego szczebla w różnych dyscyplinach. Dotacje otrzymały, m.in.: kluby piłki nożnej od II ligi po A klasę, np. Wigry Suwałki, Wissa Szczuczyn, ZKS Olimpia Zambrów, ŁKS 1926 Łomża, Pogoń Łapy i KS Turośnianka. Na wsparcie mogły liczyć także kluby z innych dyscyplin, jak koszykarskie Żubry Białystok i Tur Basket Bielsk Podlaski, Rugby Białystok, Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka czy Uczniowski Klub Sportowy ATS Białystok, występujący w ligach tenisa stołowego.

To już kolejne wsparcie w ramach Podlaskie Wspiera Sport w tym półroczu. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał już dofinansowanie dwóm największym klubom z naszego regionu – Jagiellonia Białystok i MKS Ślepsk Malow Suwałki otrzymały po 500 tys. zł.

Barbara Likowska-Matys
red.: Aneta Kursa, Bartłomiej Modzelewski

Pliki do pobrania

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o