PODLASKIE ZIOŁAMI PACHNĄCE – wkrótce odbędzie się festyn etnograficzny!

Zapraszamy do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej na festyn etnograficzny, podczas którego przypomnimy tradycje pszczelarskie, zielarskie oraz folklor muzyczny Podlasia. 

Co roku wrześniowy festyn przyciąga wielu entuzjastów różnych gatunków miodów i ziół, ale też tradycyjnych specjałów kuchni regionalnej i rękodzieła ludowego. Podczas imprezy będzie można zobaczyć widowisko pt. „Zioła w dawnym gospodarstwie wiejskim”, a także wziąć udział w rodzinnej grze terenowej i zwiedzić wystawę o tematyce związanej z pszczelarstwem. Podczas festynu odbędą się wernisaże trzech wystaw: Artura Gawła „Budownictwo drewniane w krajobrazie Podlasia”, prezentująca unikatowe zdjęcia podlaskich domów drewnianych, Marka Szyszko, rzeźbiarza z Chwaszczewa koło Sokółki pt. „Dawne zabawki drewniane” oraz Edyty Wiśniewskiej „Krajka Re-Konstrukcja”.

Ponadto odbędzie się Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych z Województwa Podlaskiego „W poszukiwaniu i przekazywaniu folkloru”, mający na celu popularyzację lokalnej kultury ludowej, prezentację zespołów folklorystycznych wykonujących repertuar właściwy dla Białostocczyzny oraz ukazanie folkloru muzycznego regionu o dużym zróżnicowaniu kulturowym. Wyróżniające się zespoły, kapele i soliści będą typowani do udziału w wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądach folklorystycznych (m.in. do reprezentowania Podlasia na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą).

Imprezę zakończy występ zespołu ludowego Kurpie Zielone. Na festynie nie zabraknie również kiermaszu z rękodziełem ludowym i specjałami kuchni podlaskiej.

źródło: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o