PODZIĘKOWANIA DLA DZIECI ZA WSPANIAŁĄ POSTAWĘ GODNĄ NAŚLADOWANIA

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce mł. insp. Krzysztof Pawłowski podziękował i pogratulował godnej naśladowania postawy 11 i 9–latkowi. Młodzi ludzie jako pierwsi zareagowali na wołanie o pomoc seniorce, której wyrwano torebkę z pieniędzmi i dokumentami oraz powiadomili służby ratunkowe o zdarzeniu.

Z rąk I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce, w obecności najbliższych 11-latek oraz jego o 2 lata młodszy kolega odebrali upominki oraz listy gratulacyjne za wzorową oraz godną naśladowania postawę, która przyczyniła się do szybkiej pomocy osobie pokrzywdzonej oraz zatrzymania sprawcy rozboju.

Do zdarzenia doszło 26 lipca br. około godz. 15.00 w Sokółce pomiędzy blokami na ulicy Ściegiennego. Do 79-letniej kobiety podbiegł mężczyzna, który popchnął  seniorkę i gdy  ta upadła zabrał jej torebkę z zawartością. Wołanie o pomoc usłyszeli dwaj chłopcy bawiący się w rejonie bloków. Podbiegli do kobiety i przedzwonili na numer 112 podając szczegóły zdarzenia. Dzięki takiemu zaangażowaniu policja mogła podjąć szybkie i sprawne działania, które w krótkim czasie doprowadziły do zatrzymania sprawcy zdarzenia. Ich postawa powinna być godnym przykładem do naśladowania dla innych i zasługuje na pochwałę. Na zakończenie spotkania Pan Komendant  złożył chłopcom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, dobrych wyników w nauce oraz satysfakcji w kontaktach koleżeńskich.

źródło: sokolka.policja.gov.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments