Politechnika Białostocka pomaga przygotować się do matury 2024!!!

Matura 2024 już nie taka straszna! W przygotowaniach do egzaminów pomoże Politechnika Białostocka. 25 października organizuje Maturanek – Poranek Maturzysty

Politechnika Białostocka pomaga maturzystom przygotować się do egzaminów! 25 października wspólnie z łomżyńską OKE organizuje Maturanek.

Największa uczelnia techniczna w regionie zaprasza na „Maturanek – Poranek Maturzysty”! 25 października wspólnie z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży organizuje prezentacje i wykłady, z których będzie można wynieść mnóstwo praktycznych informacji na majowych egzaminów, czyli matury 2024.

Tego spotkania nie mogą przegapić uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych! Zapisy już trwają.

Udział w Maturanku pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości na temat matury 2024. Sprawdzić, jak wiele materiału trzeba jeszcze powtórzyć, żeby przystąpić do egzaminów na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Na jakie pytania zwrócić szczególną uwagę.

W programie wydarzenia są wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży oraz wykładowcy Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Wspólnie pomogą uczniom doradzą, jak przygotować do egzaminu dojrzałości. Oni naprawdę wiedzą, jak osiągnąć sukces na egzaminie dojrzałości! Tym bardziej, że jego dobry wynik to przepustka często na wymarzone studia!

Maturanek – Poranek Maturzysty” odbędzie się 25 października 2023 r. w aulach na Wydziale Elektrycznym, ul. Wiejska 45 D. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9 wystąpieniem dr Agnieszki Muzyk, dyrektor OKE Łomży pt. „Wszystko, co powinien wiedzieć uczeń o maturze 2024”. Warto też wziąć udział w prezentacji „Dowodzenie na maturze – matematyka bez tajemnic!” wykładowcy Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej i popularyzatora matematyki, dr. inż. Rajmunda Stasiewicza. Specjaliści z OKE: Ireneusz Dzida, Mariusz Zysk oraz Zbigniew Kosiński poprowadzą prezentacje dot. egzaminów z matematyki, języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Udział w „Maturanku– Poranek Maturzysty” jest bezpłatny. Jednak, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na wybrane wykłady należy zapisać się z wyprzedzeniem.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie https://pb.edu.pl/maturanek/zapisy/ Zgłaszać się mogą zarówno grupy zorganizowane (wtedy uczniów zgłasza np. opiekun), jak i osoby indywidualne.

Zapraszamy!

Maturanek 2023 to wydarzenie organizowane cyklicznie przez Politechnikę Białostocką i Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marty Kosior-Kazberuk, prof. PB, Podlaskiej Kurator Oświaty Beaty Pietruszki oraz Dyrektor OKE w Łomży dr Agnieszki Barbary Muzyk.

MATURANEK 2023 – PROGRAM WYDARZENIA:

9:00 – Wszystko, co powinien wiedzieć uczeń o maturze w 2024 roku / dr Agnieszka Barbara Muzyk – Dyrektor OKE Łomża

10:00 – Dowodzenie na maturze – matematyka bez tajemnic! / dr inż. Rajmund Stasiewicz – Wydział Informatyki PB

11:00 – O maturze z matematyki podstawowej / Ireneusz Dzida – OKE Łomża

11:00 – O maturze z języka obcego nowożytnego? / Mariusz Zysk – OKE Łomża

12:00 – O maturze z matematyki rozszerzonej / Ireneusz Dzida – OKE Łomża

12:00 – O maturze z języka polskiego / Zbigniew Kosiński – OKE Łomża

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments