Powyborcze zmiany – reportaż na antenie TTR

Zakończyły się tegoroczne wybory samorządowe. Z Państwowej Komisji Wyborczej cały czas napływają wyniki, ale już teraz można zaznaczyć, że w samej Sokółce i Choroszczy zaskoczeń nie ma. Tam bezkonkurencyjni okazali się obecni burmistrzowie zdobywając ponad 50% głosów – Ewa Kulikowska i Robert Wardziński.
Zaskoczeniem może być Wasilków. Obecny burmistrz Mirosław Bielawski nie zdobył wystarczającej ilości głosów, a to oznacza, że w drugiej turze zmierzy się ze swoim kandydatem Adrianem Łuckiewiczem z KWW Nasz Wasilków – Czas na Zmiany.

W Wasilkowie zmieni się również skład Rady Miejskiej. Trzy stołki zdobyli radni z KWW Gmina Wasilków Wspólne Dobro, 5-ciu radnych będzie z KWW Nasz Wasilków – Czas na Zmiany, pięciu z KWW Współpraca i Rozwój, a także po jednym radnym z KWW Sochonie Wspólne Jutro oraz KWW Kukiz ’15.
Zmian doczekały się również składy Rad Miejskich w Sokółce i Choroszczy. Będziemy jeszcze o tym informować.
Warto też wspomnieć, że tegoroczna frekwencja była zaskakująco wysoka. Niemal w każdej gminie do wyborów poszło ponad 50% uprawnionych.

Udało nam się również porozmawiać z kandydatem na burmistrza Wasilkowa Adrianem Łuckiewiczem, a także z ponownie wybraną burmistrz Sokółki Ewą Kulikowską. O komentarz dotyczący minionej kampanii wyborczej poprosiliśmy również kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Wasilkowie: Karola Krakowieckiego i Roberta Lewkowicza. To wszystko do zobaczenia w naszej relacji na antenie Twojej Telewizji Regionalnej.

 

Program Twojej Telewizji Regionalnej emitowany w sieci TVK-NET Chamerlińscy, DIPOL, SAV, TELEKOMUNIKACJA PODLASIE oraz ELPOS na terenie województwa Podlaskiego nadawany jest przez całą dobę w pętli dwugodzinnej . TTR zajmuje się sprawami bieżącymi i tematyką ogólnospołeczną regionu. Kontakt do studia: +48 508 346 333 +48 85 679 77 77 e-mail: redakcja@ttregionalna.pl

Zapraszamy do oglądania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o