Relacja z eko warsztatów w sokólskiej Bibliotece

W piątek 24 lutego w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne z Pauliną Karczewską w ramach cyklu „Chemia bez chemii. Dla domu i ciała”.

 

Tym razem podczas zajęć uczestniczki rozmawiały o zaletach produktów gospodarstwa domowego takich jak naturalne świece czy odświeżacze powietrza. Jak się okazuje świece sojowe mają o wiele więcej zalet niż np. tradycyjne świece parafinowe. Są biodegradowalne, nie wytwarzają szkodliwych substancji przy spalaniu mają długi czas spalania.

 

Słuchaczki wykonały również florencką tabliczkę zapachową, która jest naturalnym, ekologicznym zamiennikiem syntetycznych zawieszek zapachowych, można ją włożyć do szafy, komody lub zawiesić w łazience. Tabliczki są nasączone olejkami eterycznymi i bardzo przyjemnie pachną. Każdą z nich warsztatowiczki udekorowały wysuszonymi kwiatami róży, bławatka, rumianku, lawendy, wrzosu. W tabliczce można było zatopić również wysuszony plaster pomarańczy, muszelkę czy laskę cynamonu.

 

Kolejną rzeczą jaką wspólnie stworzyły panie był naturalny odświeżacz powietrza. Jest on bardzo prosty do zrobienia i co ważniejsze nie uwalnia do powietrza szkodliwych chemikaliów. Może pachnieć dokładnie tak jak lubimy, jest zdrowy i przyjazny dla środowiska. Wszystkie uczestniczki warsztatów wyszły z biblioteki z głową pełną wiedzy, recepturami i wskazówkami jak samodzielnie wykonać ekologiczny produkt codziennego użytku.

 

Projekt „Chemia bez chemii. Dla domu i ciała” sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN, w ramach programu „Moje miejsce na ziemi” Edycja 5/2022.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments