Rozpoczęły się Podlaskie Wakacje z Kulturą

To najbardziej kulturalne półkolonie w regionie.  Będzie dużo muzyki, tańca, literatury, a wszystko okraszone tradycją. Pierwszego dnia uczestników Podlaskich Wakacji z Kulturą powitał marszałek Artur Kosicki, który przeczytał dzieciom fragment opowiadania „O pielęgnowaniu przyjaźni” z książki „Mądre bajki. Pozytywne myślenie” Agnieszki Antosiewicz. Marszałek życzył dzieciom ciekawych wrażeń i miłego spędzania wakacji, a także przyjaźni, które przetrwają każdą próbę.

Dzieci otrzymały na powitanie prezenty – gry i puzzle, które wspólnie z marszałkiem rozdawały Agata Puchalska – dyrektor Departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji oraz Wiktoria Wnorowska, dyrektor PIK

Gwarantujemy, że w czasie półkolonii dzieci nie będą się nudzić. Przygotowaliśmy wspólnie z innymi wojewódzkimi instytucjami kultury bardzo ciekawy program. Każdego dnia coś nowego, dużo wrażeń, niespodzianek i mnóstwo radości. Zaplanowaliśmy między innymi warsztaty w Operze i Filharmonii Podlaskiej, Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, Książnicy Podlaskiej i Muzeum Podlaskim. W programie jest też spotkanie z animatorami ze Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie oraz zajęcia z instruktorami Podlaskiego Instytutu Kultury. Nie zabraknie warsztatów plastycznych, muzycznych czy folkowych – podkreśla Wiktoria Wnorowska, dyrektor PIK.

W trakcie zajęć dzieci pod okiem wykwalifikowanej kadry wychowawców i opiekunów będą mogły wziąć udział w teatralnych ćwiczeniach z dykcji i ruchu prowadzonych przez Jolantę Hinc-Mackiewicz, kierownika literackiego Teatru Dramatycznego w Białymstoku oraz warsztatach video prowadzonych przez Michała Grzesia.  W programie półkolonii są też zajęcia sportowe z przedstawicielami białostockich klubów – Lowlanders Białystok i Białostockiej Akademii Siatkówki, a także spotkanie edukacyjne z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

W półkoloniach uczestniczą dzieci w wieku 7-11 lat. I turnus potrwa od 17 do 21 lipca, II turnus odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia 2023 roku.

Półkolonie są dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments