Sokólski Ośrodek Kultury rozpoczął w kwietniu 2022 r. projekt „Festiwal Tyzenhauza”, który realizuje dzięki dotacji Fundacji PZU.

Grupa wolontariuszy działająca w projekcie,wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele lokalnej branży gastronomicznej, turystycznej, artystycznej oraz miłośnicy ziemi sokólskiej wspólnie dyskutowała nad założeniami projektu dzieląc między siebie zadania i obowiązki.

W ramach projektu z końcem lipca 2022 roku zorganizowany zostanie „Tyzenhauz Fest”, który pozwoli mieszkańcom czynnie włączyć się w przygotowanie trzydniowego festiwalu.

W jego ramach powstanie szereg lokalnych inicjatyw jak choćby rajd rowerowy, warsztaty kulinarne, przedstawienie teatralne czy piknik.

Aby jednak te wszystkie wydarzenia mogły się odbyć, projekt rozpoczęliśmy od szkolenia z wykwalifikowaną trenerką i tutorką Agnieszką Otapowicz, która zapoznała nas z metodami pracy w grupie kładąc szczególny nacisk na komunikację.

Mając świadomość, że komunikacją, wymiana myśli i zadań w grupie będzie miała ogromne znaczenie w kolejnych etapach pracy wierzymy, że dzięki sprawnej komunikacji przygotujemy niezapomniane wydarzenie, które na trwałe wpisze się w kalendarz imprez Sokółki.

Ważnym elementem spotkań był tez podział nad zadaniami w projekcie oraz przedstawienie ekspertów, którzy pomogą nam przeprowadzić jego kluczowe założenia. Wsparcie fachowców pozwoli nam profesjonalnie zająć się poszczególnymi działaniami festu.

Nasze ostatnie spotkanie spotkanie to też moment, kiedy każdy z wolontariuszy mógł określić krąg swoich zainteresowań i znaleźć swoje miejsce w projekcie. Wiemy już kto należeć będzie do grupy odpowiedzialnej za rajd rowerowy, piknik, warsztaty kulinarne, przedstawienie teatralne czy pokazy rękodzieła. Zastanawialiśmy się również nad urozmaiceniem oferty tak by każdy z gości festu mógł znaleźć coś dla siebie.

Przed nami kolejne spotkania i praca, praca, praca by „Tyzenhauz Fest” stał się jedną z największych atrakcji naszego miasteczka.

Projekt realizowany z dotacji Fundacji PZU.

Sylwia Nowakowska

Koordynator projektu

Sokólski Ośrodek Kultury

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments