Spotkanie podlaskich archiwistów społecznych w Sokółce

Jeżeli interesujesz się historią lokalną to wydarzenie jest dla Ciebie! Po raz drugi na Podlasiu spotykają się archiwiści społeczni! Czy posiadasz rodzinne pamiątki ale nie wiesz jak je zabezpieczyć, a może zbierasz zdjęcia związane z dziejami twojej miejscowości, relacje, lub dopiero chcesz zacząć to robić – zapisz się i przyjdź! Spotkaj ludzi z pasją, dowiedz się gdzie szukać pomocy, informacji.

Miejsce wydarzenia:
Sokólski Ośrodek Kultury
Kamienica Tyzenhauza (przy punkcie IT)
ul. Piłsudskiego 1

16-100 Sokółka

Termin: 24 września (sobota) 2022 r. godz. 10:00 -17:00

Udział bezpłatny
Wymagana wcześniejsza rejestracja przez formularz: https://forms.gle/A9DbJx5EUgHmPdcr5

Wydarzenie ma zbliżyć środowisko archiwistów i zachęcić osoby z zewnątrz do rozpoczęcia przygody z archiwistyką społeczną. Podczas spotkania odbędzie się prezentacja działań organizacji goszczącej (w tym przypadku Sokólskiego Ośrodka Kultury/Muzeum Ziemi Sokólskiej) oraz prezentacje dobrych praktyk uczestników; warsztaty oraz dyskusja: w jaki sposób możemy pomóc sobie wzajemnie i jak te działania mogłoby wesprzeć Centrum Archiwistyki Społecznej.
Całość ma być też okazją do poznania tej dziedziny i zachęcenia do założenia i poprowadzenia własnego archiwum przez osoby, które do tej pory nie zajmowały się archiwistyką społeczną, ale są nią zainteresowane.

Program:

10:00 -11:30 – Porządkowanie archiwum – w trakcie warsztatów bliżej poznamy metody porządkowania archiwów i tworzenia teczek. Będziemy pracować na fizycznych zbiorach Muzeum Ziemi Sokólskiej.
prowadzenie: Mariusz Bieciuk

11:30 -12:00 – przerwa kawowa

12:00 -13:00 – prezentacja działań i zbiorów Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK
prowadzenie: Edyta Wiśniewska

13:00 -14:00 – co nowego w archiwach – prezentacja ostatnich działań, nowych osób

14:00 -15:00 – “Zażalenia i wnioski”, czyli co możemy oferować sobie nawzajem? Jak możemy współpracować? Networking

15:00 -16:00 – obiad

16:00 – spacer historyczny po Sokółce

Organizatorzy: Sokólski Ośrodek Kultury/Muzeum Ziemi Sokólskiej Centrum Archiwistyki Społecznej

Działanie jest realizowane w ramach projektu “Zakorzenieni”, dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments