Spotkanie z Piotrem Nowackim

21.02.2021 o godz. 10.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza w na swój fanpage na Facebooku (www.facebook.com/ksiaznicapodlaska) na spotkanie z Piotrem Nowackim, zorganizowane w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”.

Piotr Nowacki – zajmuje się tworzeniem komiksów, ilustracji oraz projektów postaci. Najważniejsze albumy komiksowe, których jest współautorem: Tainted, It’s Not About That, Detektyw Miś Zbyś na tropie, 5 tomów, Tim i Miki. W Krainie Psikusów, Smoczek Loczek, 2 części, W koronie. Nie ma miejsca jak dąb, Marcin Luter. Reformator. Jego komiksy i ilustracje były i są publikowane w magazynach: „HIRO”, „Fika”, „Abecadło”, „Akademia Malucha”, „Tropami Przyrody”.

Zilustrował m.in. Niebieską Kapturkę, serię dla dzieci Bohaterowie z boiska, serię kartonowych książek dla najmłodszych Kontynenty. Wykonałem również projekty postaci do aplikacji edukacyjnej dla dzieci.

Regularnie prowadzi warsztaty komiksowe dla dzieci współpracując mi.in. z Uniwersytetem Dzieci w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Polskim Stowarzyszeniem Komiksowym czy Fotoplastikonem Warszawskim.

W latach 2009-2011 był redaktorem naczelnym magazynu komiksowego „Karton”.

Brałem udział w zbiorczych wystawach komiksu polskiego m.in. na Węgrzech, w Izraelu, w Grecji, w Szwecji i na Litwie.

(na podst. nowacki.carbonmade.com)

Nagrania festiwalowych wydarzeń będą także dostępne na kanale YouTube Książnicy Podlaskiej (https://www.youtube.com/channel/UCDuwwa4Lsp-xjGzZi09mXjg).

Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej: https://ksiaznicapodlaska.pl/wydarzenia/v-edycja-festiwalu-literackiego-autorzy-i-ksiazki-podlaskie-podsumowanie/.

Organizator 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Stowarzyszenie Szukamy Polski, Wydawnictwo Paśny Buriat.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o