Spotkanie z podróżnikiem w Sokółce

2 października 2019 r.  Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła Piotra Horzelę – podróżnika, przyrodnika i youtubera, który podczas swojego pokazu zabrał czytelników w rejony Antarktyczne. Piotr wychował się w leśniczówce na Pomorzu, ukończył studia na kierunku przyrodniczym w Warszawie.  Na swoim kanale YouTube, opowiada głównie o polskim lesie. Ostatnie półtora roku spędził w Puszczy Knyszyńskiej, współprowadząc projekt „Las w Nas: bliżej natury i siebie nawzajem”.

Spotkanie pt.  „Antarktyka. Stacja polarna, lodowce, pingwiny” przyciągnęło do biblioteki  wielu zaciekawionych czytelników.  Nasz gość w polarnej stacji badawczej spędził blisko półtora roku.  Podczas spotkania opowiedział o swojej pracy w trakcie tego pobytu. W tym czasie, między innymi, mierzył lodowce oraz monitorował  zachowania pingwinów i innych zwierząt. Pomagał też naukowcom w ich pracach, przy okazji poszerzając swoją wiedzę o Antarktyce.  Każdy, kto tego popołudnia odwiedził bibliotekę, poznał wiele ciekawych i zabawnych anegdot o pracy na stacji polarnej.

Spotkanie odbyło się z okazji  Nocy Bibliotek  w ramach projektu „Jesienne spotkania  z biblioteką”, dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie 2019, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Materiały: Biblioteka Publiczna w Sokółce

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o