Strażacy z OSP w Nowodworcach zbierają pieniądze na wymianę wozu strażackiego

Na zrzutka.pl trwa akcja zbierania pieniędzy na pozyskanie używanego, ale dużo bardziej nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który miałby zastąpić leciwego już Stara 244. Ten wóz jest ze strażakami w Nowodworcach prawie od nowości. Niestety, coraz częściej odmawia posłuszeństwa, nie można już na niego liczyć.

Strażacy nie zbierają pełnej kwoty. 200 tys. na nowe auto zapewniła już gmina Wasilków. Brakujące 15 tys. druhowie chcieli zebrać sami – stąd pomysł na zbiórkę. Jak dotąd udało im się uzbierać niecałe 3 tys. zł.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowodworcach działa nieprzerwanie od 1950 roku. Druhny oraz druhowie są zaangażowani w życie jednostki i gotowi nieść pomoc mieszkańcom gminy o każdej porze dnia i nocy. W zeszłym roku OSP Nowodworce świętowało 70–tą rocznicę powstania.

Przez kilkadziesiąt ostatnich lat korzystali ze Stara 244. Ale wysłużony sprzęt bardziej niż do pracy, kolejnych wyjazdów na akcje – nadaje się do działającego przy remizie Muzeum Wozów Strażackich. Dlatego na rok 2021 druhowie wyznaczyli sobie nowe zadanie, jakim jest pozyskanie, co prawda używanego, ale o wiele nowocześniejszego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

https://zrzutka.pl/gfy9a8

OSP Nowodworce jest jedną z pięciu jednostek ochotniczej straży pożarnej w gminie Wasilków. Służy w nich około 150-200 strażaków ochotników.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o