Sukces naszych zawodników podczas Pucharu Polski w wędkarstwie rzutowym w Grodkowie

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach zawodników z koła PZW w Wasilkowie.

W dniach 16-18 sierpnia br. w Grodkowie k/Opola została rozegrana IV edycja Drużynowego Pucharu Polski w wędkarstwie rzutowym. Na starcie stanęło około 60 zawodników z całej Polski oraz reprezentacja z Czech.

Okręg PZW Białystok reprezentowało 5 zawodników, w tym 3 z naszego koła. Jak zwykle niezawodna okazała się aktualna Mistrzyni Świata z naszej sekcji rzutowej juniorka Kamila Stankiewicz zajmując I miejsce w trójboju i pięcioboju rzutowym.

Na IV miejscu uplasowała się nasza druga zawodniczka Magdalena Żakowska startująca w kategorii kobiet (do III miejsca zabrakło jej 1 punktu).
Na VIII miejscu trójbój zakończył Filip Świtecki, a drugi nasz junior Szymon Malewicki uplasował się na miejscu XI. Startujący po raz pierwszy w tym roku Patryk Żakowski (kat. mężczyzn) ukończył zmagania na XIII miejscu.

Drużynowo w kategorii młodzieży zostaliśmy sklasyfikowani na VI miejscu, a w kategorii kobiet na I miejscu.

Z przyjemnością informujemy, że nasza zawodniczka Kamila Stankiewicz została powołana do reprezentacji Polski kobiet na zbliżające się Mistrzostwa Świata Seniorów w Czechach (Czeskie Budziejowice) w dniach 5-8.09.2019 r.

W imieniu Burmistrza Wasilkowa Adriana Łuckiewicza serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi