Sukcesy UKS „SET” Wasilków

W całej Polsce od początku roku trwają rozgrywki mini siatkówki Kinder+Sport. Są to nieoficjalne Mistrzostwa Polski w siatkówce dzieci ( dziewcząt i chłopców) w kategorii: „dwójki”(rocznik 2007 i młodsze), „trójki” ( 2006 i młodsze) i „czwórki” ( 2005 i młodsze). Patronat nad rozgrywkami sprawuje min. Ministerstwo Sportu i Turystyki, Minister Edukacji Narodowej, Polski Związek Piłki Siatkowej, Ferrero Polska. Ambasadorami Kinder+Sport są byli reprezentanci Polski : Sebastian Świderski i Piotr Gruszka.

W województwie podlaskim pierwsze etapy eleminacyjne ruszyły w marcu.

Wśród zespołów startujących w tych rozgrywkach znalazł się również nasz lokalny Uczniowski Klub Sportowy „SET” Wasilków prowadzony przez Panią Trener Izabelę Nowicką.

Do rozgrywek jako pierwsze przystąpiły „dwójki” dziewcząt, które swoja przygodę z turniejem rozpoczęły 3 marca w Szkole Podstawowej nr 15 im. Marie Skłodowskiej- Curie w Białymstoku. W tym samym czasie w trzech innych miastach naszego województwa trwały takie same turnieje. W pierwszym turnieju eleminacyjnym w Białymstoku wystartowało 26 „dwójek” podzielonych droga losowania na 4 grupy.

W barwach UKS”SET” Wasilków wystąpiły trzy zespoły. Dziewczęta spisały się bardzo dobrze. Zespół I w składzie: Martyna Kozłowska, Hanna Perzyk i Natalia Dybacka wygrały 5 z 6 meczów, zajęły 2 miejsce w swojej grupie i otworzyły sobie drogę do awansu do półfinału wojewódzkiego. Równie dobrze spisał się drugi zespół: Hanna Babińczuk, Aleksandra Kruszewska i Zuzanna Wróblewska. Wygrały one 3 z 5 meczów i zajęły 3 miejsce w grupie, co również dobrze rokowało na przyszłość. Natomiast trzecia „dwójeczka”: Magdalena Brzeczkowska i Anna Radziszewska (dziewczynki młodsze o rok od pozostałych uczestniczek), wygrały 1 z 6 meczów i zajęły 6 miejsce w swojej grupie.

Drugi turniej eleminacyjny „dwójek” odbył się w 25 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta przy ulicy Polnej w Wasilkowie, w której na co dzień trenuje UKS „SET” Wasilków. Również na tym turnieju dziewczyny spisały się bardzo dobrze. Pierwszy i drugi zespół wygrał 3 z 5 meczów, zajął 3 miejsce w swoich grupach i tym samym awansował do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 28 kwietnia w Siemiatyczach. Trzecia „dwójka” również wygrała 3 mecze z 6 i zajęły 3 miejsce w grupie, jednak słabsza postawa w poprzednim turnieju sprawiła, że do awansu zabrakło naprawdę niewiele.

W kategorii „trójek” dziewcząt również wystartowały 3 zespoły UKS”SET” Wasilków. Zespół I: Weronika Piekarska, Maja Kraszyńska i Gabriela Rogowska. Zespół II: Iga Rzemiszewska, Kinga Jaworowska, Wiktoria Romańczuk i Wiktoria Sochoń, Zespół: Magdalena Antoniuk, Daria Kusiuk, Oliwia Omielańczyk, Amelia Halicka.

Pierwszy turniej w kategorii ‘trójek” odbył się 10 marca w Szepietowie. I zespół zajął 4 miejsce, II – 8 miejsce, a III -9 miejsce. Nie był to dobry turniej w wykonaniu UKS „SET” Wasilków. Duży wpływ na wynik miały dwie kontuzje, które przydarzyły się w trakcie rozgrywek.

Drugi turniej eleminacyjny odbył się w Łapach 7 kwietnia. Drużyna z Wasilkowa wracała z niego w dużo lepszych nastrojach. Pierwszy zespół wygrał 6 z 7 meczów i tylko słabszym stosunkiem setów zajął 3 miejsce. Dało to pewny awans do półfinału wojewódzkiego. Drugi zespół zajął 5 miejsce ( wygrał 3 z 7 meczów) i dzięki temu, rzutem na taśmę, awansował do dalszych gier. Trzeci zespół zajął 8 miejsce i zakończył swój udział w Kinder+ Sport 2018. Pólfinał już 22 kwietnia w Szepietowie.

Podsumowując: z 6 startujących zespołów Uczniowskiego Klubu sportowego „SET” Wasilków 4 uzyskały awans do dalszych rozgrywek. Jest to mały sukces tej młodej drużyny. Liczymy, że w kolejnym etapie uda się uzyskać awans do finału wojewódzkiego.

Wszystkie zawodniczki występujące w barwach UKS „SET” Wasilków to uczennice Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie.

Udział w turnieju Kinder + Sport 2018 jest współfinansowany ze środków Gminy Wasilków w ramach zadania publicznego „Graj w siatkówkę w Wasilkowie, niech się każdy o nas dowie”.

źródło: UKS SET Wasilków

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments