Teatr, kino, koncerty i urodziny Spodków na pożegnanie lata z PIK

Tak hucznego pożegnania lata i wakacji jeszcze nie było. Podlaski Instytut Kultury przy wsparciu województwa podlaskiego przygotował ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.  Zaprezentowali ją 29 sierpnia podczas konferencji prasowej w Spodkach PIK Sebastian Łukaszewicz  wicemarszałek województwa podlaskiego, Wiktoria Wnorowska  dyrektor PIK oraz Artur Szydłowski, koordynator jednego z wydarzeń.

Nikt nie lubi żegnać lata i przechodzić do jesiennej aury. Postanowiliśmy  pożegnać je wspólnie z Podlaskim Instytutem Kultury barwnie, kolorowo, wesoło i muzycznie. A zaczniemy już drugiego września – zapraszał wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

Właśnie 2 września warto przyjść do Spodków już o godzinie 15:00  na „Teatr na leżakach”, gdzie będzie można zobaczyć spektakl „Wodewil Warszawski”.

To autorski projekt Teatru Pijana Sypialnia. Możemy przyjść do teatru, w sukienkach, krótkich spodenkach, tutaj przed Spodkami będą rozstawione leżaki, na których będzie można wygodnie usiąść i podziwiać to piękne wydarzenie – zachęcała dyrektor PIK Wiktoria Wnorowska.

Później o godzinie  17.00  publiczność wygodnie ulokowana na kocach i leżakach usłyszy największe szlagiery powojennej Warszawy w wykonaniu Warszawskiej Kapeli z Targówka. Będzie można nucić wspólnie z kapelą między innymi takie piosenki jak: U Cioci na imieninach, Bal na Gnojnej, czy Zimny Drań.

O 19:00 rozpocznie się  Podlaskie Kino Plenerowe. Widzowie zobaczą dwie znane i lubiane produkcje: „Wojna z dziadkiem” oraz  „King Richard. Zwycięska rodzina”

Z kolei 8 września PIK wspólnie z zarządem województwa zaprasza na PIK&ROCK – plenerowy koncert przed Spodkami, który rozpoczną o godzinie 18:00  dwa zespoły rockowe:  La Venders i The Boars, a o 20:30 wystąpi ØRGANEK. Koncert tak uznanego artysty to doskonała propozycja na mocne pożegnanie wakacji.

PIK&ROCK to impreza, która jest jakby pokłosiem naszego największego przeglądu zespołów rockowych w województwie podlaskim (…) Bohaterami tego wydarzenia będą laureaci drugiego miejsca z ubiegłego roku – grupa La Venders, która jest obecnie chyba jednym z najpopularniejszych młodzieżowych zespołów rockowych w Białymstoku oraz laureat Rockowań z 2019 roku – The Boars – mówił Artur Szydłowski z PIK – taka ciekawostka, że członkowie tego zespołu chodzili do tego samego liceum w Suwałkach co Tomasz Organek. Będzie wiec to takie miłe spotkanie na naszej scenie plenerowej przed Spodkami.

16 września, w samo południe PIK zaprasza na 50 urodziny Spodków, które zostały wybudowane dosłownie w kilka miesięcy na dożynki krajowe w 1973 roku. Miały to być obiekty gastronomiczno-wystawiennicze, a ich konstrukcja, choć z wyglądu kosmiczna, miała się kojarzyć ze snopami zboża. Takich obiektów o zaokrąglonej bryle powstało wówczas więcej, ale kompleks czterech połączonych ze sobą robi wrażenie do dziś. Spodki lada chwila będą kompletnie modernizowane.  Podczas konferencji z okazji 50 lecia obiektu będzie można posłuchać i zobaczyć jak wyglądały Spodki kiedyś i jak będą wyglądały po generalnym remoncie.  Nie zbraknie oczywiście urodzinowego tortu.

Bardzo dziękuję pracownikom Podlaskiego Instytutu Kultury za przygotowanie tak wielu atrakcji i tak szerokiej oferty oraz zarządowi województwa z marszałkiem Arturem Kosickim i wicemarszałkiem Sebastianem Łukaszewiczem na czele za wsparcie. Dla nas to szansa na tworzenie takich przedsięwzię栖 podkreśliła dyrektor PIK Wiktoria Wnorowska.

Program wydarzeń w pigułce:

 

2 września 2023
Pożegnanie lata przed Spodkami

  • 15:00 – „Teatr na leżakach” – spektakl „Wodewil Warszawski”
  • 17:00 – koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka
  • 19:00 – Podlaskie Kino Plenerowe, pokaz filmu „Wojna z dziadkiem”
  • 21:00 – Podlaskie Kino Plenerowe, pokaz filmu: „King Richard. Zwycięska rodzina”

8 września 2023
PIK & Rock. La Venders, The Boars, ØRGANEK

  • 18:00 koncert zespołu La Venders
  • 19:00 koncert zespołu The Boars
  • 20:30 Ørganek

16 września 2023
50-lecie Spodków

  • od godz. 12:00 wykład, konferencja,  wystawa
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments