„Teatr – Lubię to!” – sezon 2 z dotacją Ministerstwa

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku otrzymał szóstą już dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jesienią instytucja zorganizuje warsztaty dla nauczycieli.

„Teatr – Lubię to!” – sezon 2 to zadanie, które polega na realizacji kompleksowego programu edukacyjnego, którego głównym celem będzie podniesienie kwalifikacji i umiejętności, a także stymulacja kreatywności oraz twórczości nauczycieli. Prowadzący zajęcia postawią przed pedagogami sześć najbardziej nurtujących pytań, towarzyszących pracy artystycznej: na czym polega reżyseria? gdzie szukać inspiracji na spektakl? co to jest ruch sceniczny? jak stworzyć scenariusz teatralny? jaką rolę pełni muzyka w teatrze? czym jest improwizacja teatralna?

– Dwie edycje warsztatów pokazały, jak ogromne jest zainteresowanie nauczycieli naszą ofertą edukacyjną. Cieszymy się, że w tym roku także będziemy mogli zaprosić pedagogów do wspólnej, twórczej pracy z naszymi aktorami i reżyserami. Mam także nadzieję, że projekt będzie okazją do zacieśnienia współpracy teatru ze szkołami z całego województwa podlaskiego – mówi Piotr Adam Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Projekt „Teatr – Lubię to!” – sezon 2 będzie złożony z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Instruktorzy opiszą wiedzę teoretyczną w konspektach teatralnych, które zostaną wydane, a następnie przekazane uczestnikom. W trakcie warsztatów z aktorami i twórcami, nauczyciele będą natomiast mieli okazję zdobyć umiejętności praktyczne i rozwinąć swoje kompetencje w zakresie sześciu bloków tematycznych.

Dotacja dla warsztatów to szóste z dofinansowań z programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Festiwalu „Kierunek Wschód IV” otrzymał wsparcie z programu „Teatr i taniec”. Instytucja pozyskała także grant na realizację projektu „Archiwum Cyfrowe Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku – etap III”. Pomoc z programu „Kultura Dostępna” umożliwi stworzenie spektaklu „Cicho… sza…” dla dzieci ze spektrum autyzmu. W ramach dofinansowania z programu „Infrastruktura kultury” możliwy będzie zakup sprzętu oświetleniowego i multimedialnego. Ponadto, w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, teatr zrealizuje zadanie „Wolne dziecko”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o