Trwają zgłoszenia do olimpiady ZUS. Można wygrać indeks na studia

Trwają zgłoszenia do olimpiady ZUS. Można wygrać indeks na studia

Do 20 października szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać uczniów do olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Na zwycięzców czekają nie tylko nagrody rzeczowe, ale i również indeksy na studia oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni wyższych.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych już od blisko 10 lat biorą udział w Lekcjach z ZUS”, a zdobytą wiedzę o ubezpieczeniach społecznych sprawdzają w Olimpiadzie ZUS. Projekt ten cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem w środowisku szkolnym. Dotychczas w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział blisko 600 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

W trakcie czterech lekcji młodzież dowiaduje się, m.in. po co są ubezpieczenia społeczne, jakie świadczenia przysługują osobom ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury, a także jak otworzyć firmę, opłacać składki i kontaktować się z ZUS-em elektronicznie. „Lekcje z ZUS” to okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Zdobyta wiedza będzie procentować
w przyszłości młodych ludzi, którzy świadomie będą podejmować decyzje,
wkraczając na rynek pracy – dodaje rzeczniczka.

Uczniowie, którzy wezmą udział w lekcjach, mogą spróbować swoich sił w olimpiadzie ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, indeksy na studia oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni wyższych. Ponadto laureaci i finaliści olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

W tym roku zgłoszenia uczniów do olimpiady przyjmowane są do 20 października. Pierwszy etap rywalizacji odbędzie się już 28 listopada, kolejny -5 marca 2024 r. a finał -18 kwietnia 2024 r.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie „Lekcje z ZUS” i olimpiadą proszone są o kontakt
z koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji. W regionie jest nim Monika Michałowska tel. 85 748 66 50, lub 502007903 mail:
Monika.Michalowska@zus.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments