Ulica Graniczna w Klepaczach zostanie przebudowana

Do końca września 2018 roku nowe oblicze zyska kolejna ulica w Gminie Choroszcz, a mianowicie ulica Graniczna – łącząca dwie gminy: Gminę Choroszcz oraz Gminę Białystok. Umowę na realizację tej nowej inwestycji drogowej 15 marca br. podpisał Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński oraz przedstawiciel wykonawcy – p. Artur Krasowski, Dyrektor Białostockiego Oddziału firmy Strabag.

Przebudowa ulicy Granicznej realizowana jest na mocy porozumienia pomiędzy Gminą Choroszcz a Miastem Białystok nawiązanego jeszcze w 2015 roku i jest wynikiem zabiegów podejmowanych przez Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego w tej sprawie, jest również dowodem na pozytywną współpracę Gminy Choroszcz z innymi samorządami. Budowa i przebudowa ulicy Granicznej w Klepaczach bowiem, wzorem innych inwestycji drogowych realizowanych w gminie Choroszcz we współpracy z Powiatem Białostockim, będzie realizowana według wypracowanej, sprawdzającej się formuły, a mianowicie finansowana będzie z obu samorządów. Całość inwestycji będzie kosztować niemal 2,4 mln zł, z czego 1,2 mln zł pokryje gmina Choroszcz i kolejne 1,2 mln zł – Miasto Białystok.

Budowa i przebudowa ulicy Granicznej w Klepaczach obejmować będzie nie tylko wymianę nawierzchni drogi, ale także m.in. budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, wodociągu, sieci telekomunikacyjnej, a także sieci kablowej oświetlenia drogowego.

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments