Ulica Żółtkowska z chodnikiem – otwarte

Ulica Żółtkowska to ważna arteria miasta. Pozornie zlokalizowana jest na uboczu miasteczka, jednak doskonale komunikuje jego centrum z osiedlami domów jednorodzinnych ciągnących się na północ Choroszczy, do drogi S8, aż do znajdujących się po drugiej stronie drogi krajowej – Żółtek, a następnie do Złotorii. Ulica Żółtkowska to także szlak prowadzący do Stadionu Miejskiego w Choroszczy; łącząc się z ulicą Pałacową – umożliwia dojazd do piękniejących z każdym rokiem: Letniej Rezydencji Branickich i Parku Pałacowego, oraz także do troskliwie pielęgnowanych przez choroszczan – miejskich ogródków działkowych. W piątek 21 lipca br. nastąpiło oficjalne otwarcie ulicy Żółtkowskiej wraz z wyczekiwanym, nowym – i przede wszystkim: oświetlonym chodnikiem. – czytamy na stronie choroszcz.pl

W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli m. in.: Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, radni miejscy Choroszczy: Przewodnicząca – Marlena Beata Jeżerys, Jacek Dąbrowski, Robert Chańko, Adam Kamieński i Marcin Popławski, drogę poświęcił ks. Andrzej Szczepańczyk; na uroczystość licznie przybyli także mieszkańcy i działkowicze.

Ulica Żółtkowska była remontowana od października 2022 roku, jako zadanie pn.: „Przebudowa drogi gminnej (ul. Żółtkowska) polegająca na budowie chodnika wraz z rozbudową i przebudową infrastruktury technicznej” wraz ulicą Rybacką (zadanie pn.: „Budowa i rozbudowa ulicy Rybackiej (drogi gminnej) na odcinku od km. 0+000 do km 0+064,80 w Choroszczy wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej”). Inwestycję udało się oddać długo przed czasem: planowo miała zostać zakończona w sierpniu 2023 roku, ale co najmniej na miesiąc wcześniej została oddana użytkownikom – i najważniejsze, że wraz z nowym, wyczekiwanym, ponieważ niezbędnym i oświetlonym chodnikiem dla pieszych.

Nowa ulica Żółtkowska to nie tylko uporządkowany teren, nowa nawierzchnia wraz z miejscami postojowymi dla samochodów, a w ulicy – zmodernizowana sieć kanalizacyjna i deszczowa, na zewnątrz zaś przebudowane rowy, ulokowane studzienki – wylicza Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. To także nowe oświetlenie uliczne, nasadzenia i przede wszystkim nowy chodnik dla pieszych – wzmocniony bezpiecznymi barierkami – tak przez mieszkańców wyczekiwany. Teraz więc, będąca nieco na uboczu, ale niezwykle ważna droga gminna – ulica Żółtkowska dołącza do sieci bezpiecznych i funkcjonalnych szlaków komunikacyjnych naszej Gminy – konkluduje z radością Burmistrz Wardziński. Życzę wszystkim użytkownikom dobrego i bezpiecznego z niej korzystania.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 2,7 mln zł. Gminie Choroszcz udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel – z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wszystkim użytkownikom ulicy Żółtkowskiej, podróżującym nią z i do miasteczka, życzmy bezpiecznego korzystania z nowo zmodernizowanego szlaku komunikacyjnego Gminy Choroszcz.

 

 

 

 

 

źródło: choroszcz.pl

foto: choroszcz.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments