Urodziny w Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawiamy grupę aktywnych seniorów, którzy odnaleźli swoją pasję w pisaniu dla innych i od kilku lat tworzą stronę podlaskisenior.pl, portal dla dojrzałych, twórczych i aktywnych. 21 stycznia Podlaska Redakcja Seniora zdmuchnie 4 świeczki na urodzinowym torcie, ogłosi konkurs fotograficzny i wysłucha dedykowanego jej hymnu, który napisał dla niej jeden ze współpracowników.

Razem ze Stowarzyszeniem Szukamy Polski organizują konkurs literacki SREBRO nie ZŁOTO – w tym roku odbędzie się V edycja tego konkursu, wydają gazetę „Senior Podlaski”, prowadzą Punkt Informacji dla Seniorów w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku, poznają nowe technologie, chcą pomagać innym w aktywności cyfrowej. Współpracują z instytucjami kultury i aktywnymi seniorami z całego województwa, tworzą też sieć korespondentów. Mają swoje redakcje i współpracowników w Łomży, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Kolnie, Sokółce, Grajewie a nawet w Boćkach – i cały czas czekamy na następne miejsca. Podlaska Redakcja Senior pracuje obecnie w składzie 40 osób. Ma też stałych współpracowników piszących głównie wiersze do działu „Twórczość”

To często z inspiracji współpracowników powstają ciekawe inicjatywy. Takim pomysłem zgłoszonym przez Stanisława Szymańskiego jest Konkurs fotograficzny dla seniorów, który dokładnie w Dniu Babci ogłaszamy. Nosi tytuł „Podlaskie Ślady – człowiek, miejsce, kultura”. Główna idea konkursu to prezentacja walorów naszego regionu ze szczególnym uwzględnieniem kultury, związanej nierozerwalnie z przyrodą oraz ludzi zamieszkujących województwo podlaskie. Jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 fotografie cyfrowe. Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2019 r. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne lub rzeczowe.

Nagrodzone prace będą zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w listopadzie 2019 roku. Ponadto będą publikowane na stronach internetowych. Regulamin Konkursu i karta zgłoszeniowa będą dostępne wkrótce na stronie internetowej: podlaskisenior.pl. Informacje będzie można uzyskać drogą mailową e-mail konkursowy to: podlaskiseniorfoto@gmail.com Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich podlaskich seniorów!

Urodzinową niespodziankę zrobił Redakcji inny współpracownik Marek Krysiewicz, który napisał muzykę do hymnu portalu. Redakcyjne poetki teraz próbują napisać tekst do hymnu; jedną z propozycji przesłał też współpracownik Redakcji – Wojciech Więckowski z Grajewa. Oto fragment jego propozycji słów do hymnu:

„Kawałki wspomnień włóż do rondelka
dorzuć garść nowinek, żartów karmelka.
Szczyptą sentymentów posyp smętnych,
obdziel tym bigosem wszystkich chętnych”

Możecie sami sprawdzić jak ten „bigos” na portalu: podlaskisenior.pl smakuje.
Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta życzy wszystkiego najlepszego.

Redakcja Podlaski Senior

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments