Utrudnienia w kursowaniu pociągów POLREGIO na Podlasiu

POLREGIO informuje, że z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych w województwie podlaskim, pociągi kursują ze znacznymi opóźnieniami lub są zastępowane autobusami komunikacji zastępczej.

POLREGIO informuje, że bardzo trudne warunki pogodowe, jakie panują obecnie na Podlasiu, znacznie utrudniają realizację rozkładu jazdy. Niskie temperatury, obfite opady śniegu powodują usterki sieci trakcyjnej, rozjazdów czy urządzeń sterowania na torach oraz awarie pojazdów (np. ogrzewanie w składach). W związku z tym, niektóre pociągi kursują z dużymi opóźnieniami, a inne są zamieniane na autobusy komunikacji zastępczej.

Dzisiaj, 18 stycznia 2021 roku planowane jest wprowadzenie komunikacji zastępczej za następujące pociągi POLREGIO:

1/ Białystok (15:43) – Kuźnica Białostocka (16:44)

2/ Kuźnica Białostocka (16:59) Białystok (18:02)

3/ Białystok (17:45) – Kuźnica Białostocka (18:47)

4/ Kuźnica Białostocka (19:12) – Białystok (20:20)

5/ Białystok (14:49) – Ełk (16:23)

6/ Ełk (17:15) – Białystok (18:54)

Z powodu trudności z dojazdem do stacji i przystanków kolejowych, czas przejazdu autobusów komunikacji zastępczej jest znacznie dłuższy niż czas przejazdu pociągu.

Najbardziej aktualne informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są udostępniane na www.portalpasazera.pl Po wpisaniu do okienka „ZNAJDŹ POCIĄG” numeru pociągu, którym zamierzamy podróżować, wyświetlają się informacje dotyczące opóźnienia, czy wprowadzenia komunikacji zastępczej. Można również korzystać z wyszukiwarki stacji. Wówczas po wpisaniu nazwy stacji, pokazują się informacje o pociągach, które w najbliższym czasie powinny odjechać albo przyjechać.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia. Apelujemy, aby osoby, które mogą, przełożyły wyjazd o kilka dni, do czasu ustąpienia utrudnień. Na bieżąco współpracujemy z zarządcą infrastruktury, by uciążliwości dla podróżnych były jak najmniej dotkliwe.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o