W loterii PIT-owej w Gminie Wasilków wylosowane zostały cenne nagrody

Czerwony samochód hybrydowy Suzuki Swift Hybrid trafił do z pana Tadeusza -emeryta z Wasilkowa. W czwartej edycji loterii PIT-owej w Gminie Wasilków wylosowane zostały cenne nagrody.

11 maja w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie odbyło się uroczyste losowanie nagród. Wzięli w nim udział wszyscy mieszkańcy, którzy podczas rozliczania podatku PIT za rok 2021 wskazali miejsce zamieszkania w gminie Wasilków oraz zgłosili swój udział w loterii poprzez stronę www.pitwwasilkowie.pl
To już czwarta edycja loterii w Wasilkowie. Zainteresowanie w tym roku było bardzo duże. Swój udział zgłosiło aż 3051 mieszkańców. Gmina relacjonowała wydarzenie on-line.

Pan Tadeusz, mieszkaniec Wasilkowa okazał się w tym roku szczęśliwym laureatem nagrody głównej – czerwonego samochodu hybrydowego Suzuki Swift Hybrid. Wylosowanych zostało także 22 innych cennych nagród: 3 wyciskarki Kuvings, 1 robot sprzątający iRobot, 3 ekspresy do kawy DeLonghi, 5 smartfonów Xiaomi oraz 10 smartwatchy Huawei.

Losowanie przeprowadzili zgodnie z ustawą o grach hazardowych przedstawiciele organizatora loterii wraz z burmistrzem Wasilkowa Adrianem Łuckiewiczem.

Celem loterii jest zwiększenie naszych wspływów z podatku od osób fizycznych mówił burmistrz – Natomiast drugim ważnym celem jest też to, żeby nasi mieszkańcy, których przybywa nam szybko i dynamicznie, utożsamiali się z naszym samorządem, żeby w przyszłości chcieli wpływać na to jak ten samorząd będzie funkcjonować.

Pomimo niekorzystnych zmian dla samorządów – które zostały wprowadzone na poziomie Sejmu i Senatu, a które dotykają finansowo samorządy – to my jako gmina nadal odnotowujemy wzrost z podatku od osób fizycznych. Przykładowo w roku 2021 gmina Wasilków otrzymała z tytułu wpływów z podatków od osób fizycznych kwotę 27,1 mln zł, a jak spojrzymy na wykonanie roku 2020 była to kwota 20,9 mln zł. Jest to mierzalny efekt loterii oraz systemu zachęt jaki stosujemy w gminie”.

W czasie losowania do publicznej wiadomości – ze względu na RODO i uwarunkowania ustawy o grach hazardowych – podawane było tylko imię laureata/laureatki, pierwsza litera nazwiska oraz trzy ostatnie cyfry telefonu komórkowego.

Wręczenie nagród odbędzie się w Wasilkowie – 4 czerwca br. podczas ”Wasilków-Polish Nordic Walking Cup 2022”.

Przebieg losowania można było oglądać na żywo pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=RPdgJf_5jb4

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments