W Sokółce rusza program Koperta życia

Gmina Sokółka przystąpiła właśnie do programu „Koperta życia”. Jest to tak naprawdę formularz, w którym powinny znaleźć się wszelkie niezbędne informacje dotyczące naszego stanu zdrowia, a więc: na co chorujemy, jakie leki przyjmujemy, czy byliśmy hospitalizowani i w końcu dane najbliższej rodziny, aby medycy w chwili wypadku mogli skontaktować się z kimś bliskim.

Koperta życia w założeniu jest skierowana do osób 65+, ale jak zapewniła nas burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – każdy może posiadać taki formularz, bez względu na wiek. Liczy się w końcu ludzkie życie.

Kopertę umieszcza się w lodówce, a na nią przyczepia się magnez informujący o znajdującej się tam „Kopercie życia”. Wszytko to ma pomóc ratownikom medycznym w szybszym i skuteczniejszym przeprowadzeniu akcji ratowniczej.

Program „Koperta życia” został zaprezentowany oficjalnie na konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Sokółce w czwartek 29 marca. Uczestnicy konferencji stwierdzili, że najlepiej byłoby, aby nigdy nie musiała być używana.

Zainteresowani posiadaniem koperty życia powinni zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce (ul. Wojska Polskiego 7), gdzie będzie ona wydawana bezpłatnie od kwietnia.

Pomocą przy wypełnianiu formularza służą pracownicy sokólskiego OPS.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o