Wakestok otwiera wakepark na Dojlidach

Jutro o godzinie 12:00 na Plaży Miejskiej „Dojlidy” odbędzie się oficjalne otwarcie wyciągu do sportów wodnych. Do dyspozycji plażowiczów oddany zostanie dwusłupowy wyciąg niemieckiej firmy Sesitec wraz z wypożyczalnią sprzętu i infrastrukturą plażową.

W programie otwarcia, oprócz całodziennego pływania zaplanowane zostały liczne atrakcje, m.in. pokazy tańca Latin Studio, trening z Adamem Bartosiakiem, turniej siatkówki KS BAS, warsztaty ratownictwa medycznego z PSMK – Podlaskie Stowarzyszenie ”Młoda Krew” animacje dla dzieci z „Akuku Kids Event” i „Ogarnij Bazę”. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Dj Suszko.

Podczas oficjalnego otwarcia swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele Urzędu Miasta w Białymstoku oraz lokalne media.

Cały dochód z pierwszego dnia działalności wakeparku przekazany zostanie na poczet Nikosia, zmagającego się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Podczas otwarcia będzie można wziąć udział w licytacjach oraz wspomóc zbiórkę na rzecz chorego chłopca.

Wakestok to w tym momencie prawdziwe zagłębie wakeboardingu. Pierwszy wakepark rozpoczął swoją działalność w 2017 roku nad Zalewem w Wasilkowie. W swojej ofercie posiada dwa wyciągi 2.0 wraz z wypożyczalnią sprzętu oraz zapleczem gastronomicznym. Wakepark na plaży Dojlidy będzie drugą lokalizacją. Właściciel, Dariusz Maliszewski przyznaje, że wakeboarding niesie za sobą jedno ryzyko – jest naprawdę uzależniający.

Z wyciągów do uprawiania sportów wodnych oraz przynależnej do wakeparku infrastruktury korzystać można do końca września. Na miejscu specjalnie wyszkoleni instruktorzy pomagają stawiać pierwsze kroki na desce. Jak zapewniają właściciele wakeparku, wakeboardingu może nauczyć się każdy, a jedynym niezbędnikiem do uprawiania tego sportu są chęci i brak strachu przed wodą.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments