Warsztaty Słowiańskie

Już w najbliższą niedzielę – 25 czerwca od godziny 19:00 zapraszamy na cykl warsztatów związanych z obchodami tradycyjnego słowiańskiego święta ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, czyli w zależności od regionu i zwyczajów nazywanym Kupalnoczką, Nocą Kupały, czy na potrzeby zaadaptowania zwyczajów związanych z letnim przesileniem Nocą Świętojańską.

W niedzielę, w otoczeniu przyrody przy brzegu rzeki Supraśl, przygotowaliśmy dla Was podróż do historii o kwiecie paproci, związaniu człowieka z naturą, poznaniu tradycyjnych słowiańskich zwyczajów, plecenia wianków i ich puszczania z nurtem rzeki oraz poznaniu mocy i piękna ognia w towarzystwie tradycyjnej muzyki.

Do udziału w warsztatach obowiązują zapisy online (ilość miejsc ograniczona) za pośrednictwem formularza na stronie: https://bit.ly/warsztaty_slowianskie

Zapisy wynikają z potrzeby przygotowania odpowiedniej ilości materiałów niezbędnych do warsztatów.

Osoby zgłaszające się do udziału proszone są o przyjście na miejsce odbywania się warsztatów o godz. 18:45, w białych nieograniczających ruchu ubraniach (sukienki, luźne spodnie, koszule).

Ramowy harmonogram warsztatów:

  • Wstęp oraz wprowadzenie w tematykę warsztatów – Katarzyna Kopeć (Szwędaczki Supraskie)

  • Warsztat integracji z naturą – Natasza Topor (Fundacja Sztuka Kochania)

  • Warsztat plecenia wianków i nauka śpiewu słowiańskiego – Katarzyna Kopeć i Natasza Topor

  • Wejście do rzeki i puszczanie wianków

  • Słowiański pokaz ognia (Kolektyw Freakus)

  • Ognisko

Planowane zakończenie ok. godz. 22:00

Informacja o prowadzących warsztaty:

Katarzyna Kopeć – supraska malarka i wieloletni organizator atrakcji turystycznej ,,Szwędaczki Supraskie” prowadząca również warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych w pracowni artystycznej Kopart.

Natasza Topor – artystka romskiego pochodzenia, kompozytorka i wokalistka, terapeutka, prezeska Fundacji Sztuka Kochania.

Kolektyw Freakus – profesjonalni artyści sztuk ogniowych i cyrku współczesnego z województwa Podlaskiego działający na terenie całego świata

Fot. Magdalena Właszek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments