Wasilków z własnymi nagrodami artystycznymi

Wasilków z Nagrodą Burmistrza w zakresie twórczości artystycznej. Taką decyzję podjęli w czasie ostatniej sesji radni Wasilkowa. W celu otrzymania takiego wyróżnienie, należy wykazać się sukcesami artystycznymi na arenie międzynarodowej lub ogólnopolskiej. Aktywna działalność w życiu kulturalnym gminy, również będzie odpowiednią przesłanką, by otrzymać ten tytuł. Wysokość nagrody będzie wynosić od 2 do 5 tysięcy zł.

– Do tej pory na terenie naszej gminy nie było instrumentu umożliwiającego docenienie osiągnięć artystycznych mieszkańców Wasilkowa mówi burmistrz Adrian Łuckiewicz.A przecież artystów, twórców i animatorów kultury należy wspierać. Jestem przekonany, że możliwość przyznania takiej nagrody będzie elementem wspierającym rozwój twórców i kultury oraz budującym pozytywny wizerunek Gminy Wasilków.

Nagroda Burmistrza Wasilkowa może być przyznawana za osiągnięcia w roku poprzedzającym, w roku przyznania nagrody lub za całokształt działalności artystycznej w następujących dziedzinach: sztuki plastyczne, teatr i sztuka estradowa, muzyka i śpiew, taniec, literatura, film, fotografia, upowszechnianie kultury, organizacja przedsięwzięć kulturalnych na terenie gminy Wasilków.

Nagrodę przyznaje burmistrz z własnej inicjatyw, bądź na wniosek instytucji kultury lub organizacji prowadzących działalność artystyczno-kulturalną. Wnioski będą rozpatrywane maksymalnie w ciągu 30 dni od dnia ich złożenia.

 

Źródło: Urząd Miejski w Wasilkowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o