Wbrew przepisom przez granicę i kolejni zatrzymani kurierzy

Podczas minionego weekendu (04-06.08.2023 r.) ujawniono 350 cudzoziemców, usiłujących nielegalnie przedostać się z  Białorusi na terytorium Polski. Zatrzymano również trzech pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Zdarzenia odnotowane zostały na odcinkach służbowej odpowiedzialności ośmiu Placówek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej położonych na granicy z Białorusią. Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy – 160 miało miejsce w sobotę, w piątek takich zdarzeń było 43, a w niedzielę 147.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych migranci forsowali granicę w kilkudziesięciu osobowych grupach. Polskie patrole zostały tam zaatakowane kamieniami i konarami drzew.  Cudzoziemcy usiłowali nielegalnie dostać się na terytorium Polski pokonując też w rejonie Płaskiej rzekę Wołkuszanka, a w okolicach Krynek rzekę Świsłocz. Wśród ujawnionych obcokrajowców znajdowali się obywatele Afganistanu, Syrii, Indii, Pakistanu, Iranu, Sudanu, Sri Lanki, Algierii, Jemenu, Bangladeszu i  Maroka.

Zatrzymano także trzech kurierów usiłujących przewieźć w głąb kraju osoby, które uprzednio nielegalnie przekroczyły granice. Dwaj obywatele Ukrainy, przewozili 5 obywateli Indii i 4 Syryjczyków. Zatrzymani zostali w piątek i sobotę w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Mielniku. W niedzielę okolicach Białowieży zatrzymano natomiast dwóch obywateli Uzbekistanu, którzy przewozili trzech Syryjczyków.

Od początku br. na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej zatrzymano już 446 pomocników i organizatorów  w nielegalnym przekroczeniu granicy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments