Spacer z Pawłem Średzińskim i KGW „Polaneczki” z Polanek
W niedzielne popołudnie 16 lipca wybraliśmy się z na wykład terenowy po Puszczy Knyszyńskiej. Jak przyjemnie było schować się w lesie przed upałem. Przyjemny chłodek wspaniała soczysta zieleń i doborowe towarzystwo. Tego wszystkiego nie zabrakła nam na wspólnym spacerze z Pawłem Średzińskim, który nasze KGW „Polaneczki” z Polanek zorganizowało w ramach projektu „Las naszym domem”. Dziękujemy za obecność wszystkim biorącym udział w spacerze i zapraszamy do kolejnych działań.
PAWEŁ ŚREDZIŃSKI – ur. 1978, doktor nauk humanistycznych, historyk, publicysta, dziennikarz, miłośnik przyrody. Autor książek „Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”, „Syria. Przewodnik po kraju, którego nie ma” oraz „Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy”. Przez kilkanaście lat pracował w organizacjach zajmujących się ochroną przyrody. Publikuje m.in. w OKO.press i „Więzi”. Pisze o przyrodzie, ludziach, pograniczu, Bliskim Wschodzie i Afryce. Jeden z bohaterów książki Marcina Dorocińskiego „Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety”. Laureat Stołka Roku „Gazety Wyborczej”.
„Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka”
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments