Wspólny koncert Andrea Bocellego i OiFP

Prawie 5 milionów Polaków obejrzało wielkanocny koncert Andrei Bocellego

W Wielkanoc Telewizja Polska wyemitowała koncert „Cud życia” Andrei Bocellego, którego partnerem było Województwo Podlaskie. Artysta wystąpił wspólnie z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej (OiFP).

Wydarzenie na antenach TVP obejrzało w święta średnio aż ponad 4,8 mln widzów. Ten świetny wynik skomentował w swoich mediach społecznościowych marszałek Artur Kosicki: – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyjątkowego koncertu wielkanocnego Andrei Bocellego. W sposób szczególny pragnę podziękować muzykom Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, których piękna gra uprzyjemniła świąteczny wieczór milionom Polaków przed telewizorami – zaznaczył.

Andrea Bocelli zaprezentował widzom TVP utwory ze swojej najnowszej płyty „Believe”, ale także kompozycje, które przyniosły mu światową sławę, takie jak „Time To Say Goodbye”, czy „Perfect Symphony”. Razem ze słynnym tenorem zaśpiewał też jego syn Matteo. Partnerem tego wydarzenia było Województwo Podlaskie.

Andrea Bocelli to włoski tenor, kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista, zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Jego albumy sprzedały się w nakładzie ponad 80 milionów płyt. Był również pięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy. W dorobku ma także nominację do nagrody Emmy, a piosenka którą wykonał wspólnie z Celine Dion została nagrodzona Złotym Globem oraz była nominowana do Oscara.

W 2006 roku został odznaczony Orderem Zasługi Republiki Włoskiej (Grande Ufficiale Ordine al Merito della Repubblica Italiana), natomiast w 2009 Orderem Zasługi Duarte, Sáncheza i Melli (Dominikana) za wkład w międzynarodową kulturę i sztukę.

 

Źródło: Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o