XV Forum Podlaskich Rad Seniorów on line
Forum Podlaskich Rad Seniorów  to seria cyklicznych spotkań on-line członków 16 rad seniorów działających w  naszym województwie, w którym zwykle uczestniczy około 70 osób.. Organizatorem jest Ośrodek Wspierania Podlaskich Rad Seniorów OWPRS, działający przy Stowarzyszeniu Szukamy Polski. Każde forum poświęcamy istotnym problemom osób starszych, aspektom prawnym działania rad seniorów czy udziałowi seniorów w życiu społecznym regionu i kraju. Zapraszamy też do udziału ekspertów, praktyków, parlamentarzystów podlaskich. Jest to także platforma współpracy, inspiracji i integracji podlaskich rad seniorów.

Kolejne, XV Forum Podlaskich Rad Seniorów odbędzie się 04.10.2023 r w godzinach 11:00 – 12:30 na platformie ZOOM. Będzie ono poświęcone udziałowi osób starszych w wyborach do Sejmu i Senatu RP. Bardzo zależy nam na udziale w spotkaniu kandydatów na posłów i senatorów.  W związku z tym zwróciliśmy za pośrednictwem komitetów wyborczych z zaproszeniem do kandydatów/kandydatek na posła/senatora z ich wyborczej, którym sprawy seniorów są bliskie. Do tej pory otrzymaliśmy potwierdzenia od sześciu kandydatów, a lista jest nadal otwarta. Podczas spotkania chcemy zapytać kandydatów o to, jak widzą współpracę z radami seniorów i innymi środowiskami seniorskimi w celu rozwiązywania problemów trapiących osoby starsze, jak wykorzystać wiedzę i doświadczenie seniorów itp.
Uczestnicy XV Forum Podlaskich Rad Seniorów Wystąpią z apelem do mieszkańców województwa, szczególnie do seniorek i seniorów o udział w wyborach 15 października.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments