Z Młodzieżą o kulturze i Wasilkowie

We środę  3 sierpnia 2022 roku przed Miejskim Ośrodkiem Animacji Kultury w Wasilkowie odbyło się spotkanie Młodzieżowej Rady Miejskiej. Było one połączone z warsztatem prowadzonym przez dr Katarzynę Szkop-Rutkowską oraz Monikę Pietkiel z białostockiej Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych “SocLab”. Warsztat wydobył z młodzieży ich potrzeby, oczekiwania oraz plany. Spotkanie odbyło się w związku z wdrażaniem w Wasilkowie Platformy Partycypacyjnej Twój Wasilków.

Platforma Partycypacyjna Twój Wasilków może być wykorzystana w różnych procesach konsultacji społecznych: zbieranie pomysłów, głosowania, dyskusji, przeprowadzania ankiet, przeprowadzania badań, głosowania nad budżetem partycypacyjnym, mapowania online, planowania scenariuszy, wsparcie dla rad doradczych i komisji.

Spotkanie było też okazją do spotkania przedstawicieli młodzieży z Wasilkowa z dyrektorem i pracownikami Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury. Były rozmowy o tym, co młodzi ludzie w Wasilkowie lubią robić, w jakich wydarzeniach chcieli by brać udział oraz jakie mogliby zorganizować wspierani przez MOAK. Niektóre z pomysłów zaczęto organizować od ręki. Efekty tego spotkania zapewne będą widoczne już niebawem.

Zapraszamy do rejestracji na Platformie Twój Wasilków (https://twojwasilkow.pl/pl)

Źródło: MOAK w Wasilkowie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments