Zakończenie projektu „Las naszym domem”
Jakim domem okazała się Puszcza Knyszyńska?

Na pewno dającym ukojenie po ciężkim dniu poza nim/nią. Przytulnym, ciepłym i bezpiecznym. Pełnym zaskakujących zakamarków i na nowo odkrytych starych kątów. Piękny w swej prostocie, gdzie każdy czuje się u siebie.

 

Tego wszystkiego doświadczyliśmy uczestnicząc w projekcie „Las naszym domem” prowadzonym przez KGW w Polankach „Polaneczki”, gdzie na nowo odkrywaliśmy nasz dom jakim jest Puszcza Knyszyńska.
Pomogli nam w tym ludzie od lat z nią związani:
Pawła Średziński historyk, ekolog, miłośnika Puszczy Knyszyńskiej i gapiszonów ale też bobrów, natury i Jarząbka, który zdaniem Pawła Średzińskiego zasługuje na miano „Króla Puszczy Knyszyńskiej”.
Wojciech Rudnik – leśnik z pasją, edukator leśny w Nadleśnictwie Czarna Białostocka w jednej z  najstarszych w naszym kraju wyłuszczarni nasion, która w  nasiona drzew zasila trzy siostrzane puszcze.

Dzięki licznym spacerom, w efekcie których powstała sentymentalna mapa i już nikt nie zgubi się na szlaku „Jesionowa kąpiel” na który serdecznie zapraszamy.

„Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka”
Koordynacja Sylwia Nowakowska
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments