Zawsze gotowi i zawsze blisko, aby pomóc

Podlascy terytorialsi pokazali co w praktyce oznacza motto Wojsk Obrony Terytorialnej: „Zawsze gotowi, zawsze blisko”. Byli świadkami pożaru pojazdu na drodze w okolicach miejscowości Rudka-Skrody (powiat kolneński). Żołnierze pierwsi ruszyli do działania i udzielili skutecznej pomocy.

Do zdarzenia doszło w piątek 1 września na odcinku drogi, na którym obowiązuje ruch wahadłowy. Żołnierze zauważyli, że ze stojącego za nimi samochodu dostawczego zaczął wydobywać się dym.

Ruszyliśmy od razu z pomocą kierowcy. Dym wydobywał się z kabiny. Kierowca otworzył maskę, a my odłączyliśmy akumulator. Ogień udało się stłumić podręcznymi gaśnicami. Jednocześnie skontaktowaliśmy się z numerem alarmowym 112 i do momentu przyjazdu straży pożarnej zabezpieczaliśmy miejsce – opisuje jeden z żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Terytorialsi, którzy udzielili pomocy, są instruktorami zajmującymi się szkoleniem elewów Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej na potrzeby 1 Dywizji Piechoty Legionów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments