Zmiany podczas 34. Jesieni z Bluesem

Z przykrością informujemy, że w związku z chorobą Gifta Musarurwy, planowany na 22 listopada koncert Gift & The Moonbeams – w ramach festiwalu Jesień z Bluesem – niestety nie odbędzie się.
Zamiast Gift & The Moonbeams wystąpi zespół Czarny Pies. Wcześniej, w ramach czwartkowego koncertu wystąpi – tak jak planowano – Earl Thomas gospel.

Czarny Pies
To nie jest typowy zespół, to zbiór muzycznych indywidualności, swoisty jam band, którego istotą jest miłość do muzyki. Bazą całego przedsięwzięcia było zaproszenie przez Leszka Windera czołowych muzyków sceny bluesowej, rockowej i jazzowej, aby stworzyć coś absolutnie niebywałego i niespotykanego jak do tej pory w Polsce. Mamy tu do czynienia ze swoistym tworem artystycznym, który zadziwia swoim kunsztem, talentem i doświadczeniem, bo Winder nie wybrał do współpracy przypadkowych ludzi. Ci elitarni artyści, którzy towarzyszą mu na scenie, to prawdziwi wirtuozi, a ich koncerty, to nie zwyczajne wydarzenia muzyczne, lecz fenomenalna maestria dźwięków i brzmień.

Skład zespołu:
Jan Gałach – skrzypce
Michał Kielak – harmonijka
Max Ziobro – perkusja
Mirek Rzepa – gitara akustyczna
Leszek Winder – gitara
Joanna Kaniewska – wokal
oraz
Krzysztof Ścierański – gitara basowa

Przed koncertem można będzie także kupić świeżo wydaną książkę Leszka Windera „Śląski Blues”. To książka obejmująca wspomnienia i przeżycia muzyka uczestniczącego w zawiązywaniu i wielorakich działaniach ruchu artystycznego pod szyldem „Śląski Blues”.
Autor opisuje wydarzenia i współpracę z czołowymi twórcami tego fenomenalnego i jedynego w swoim rodzaju muzycznego zjawiska oraz artystami, zespołami, kreatorami śląskiej sceny najszerzej rozumianego bluesa, a mówiąc precyzyjniej, muzyki po prostu. Są wśród nich: Jerzy „Kawa” Kawalec, Ryszard Riedel, Ryszard „Skiba” Skibiński, Jan „Kyks” Skrzek, Apostolis Anthimos, Irek Dudek, Józef Skrzek, Jerzy Piotrowski, Roman „Pazur” Wojciechowski i wielu innych.
Wspomnienia Leszka Windera przenoszą Czytelnika do lat 60. i 70. ubiegłego stulecia i prowadzą dalej, ku wiekowi XXI czyli czasom współczesnym, a najpewniej także w stronę przyszłości, bo „Śląski Blues” to opowieść skierowana nie tylko do zainteresowanych bluesem, ale do każdej osoby, która kocha muzykę. Polecamy!

źródło: Białostocki Ośrodek Kultury

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments