Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Przewozów Regionalnych od 2 września do 20 października 2018 r.

W niedzielę, 2 września 2018 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów REGIO kursujących na terenie województwa podlaskiego. Zbliżająca się korekta rozkładu jazdy spowodowana jest pracami modernizacyjnymi  linii kolejowych. Dwie trasy z autobusową komunikacją zastępczą.

 

Zbliżająca się zmiana rozkładu jazdy będzie dotyczyła wszystkich tras w naszym województwie. Jest ona związana z trwającymi pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych zarówno w naszym regionie,  jak i w głębi kraju.

Największe zmiany czekają pasażerów podróżujących na trasie z Hajnówki do Czeremchy i Siedlec, gdzie Zarządca infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe), na odcinku Hajnówka – Czeremcha będzie prowadził modernizację linii kolejowej.

W celu wykonania prac zostanie odwołane kursowanie wszystkich pociągów w relacji Hajnówka – Czeremcha – Hajnówka oraz porannego pociągu do Hajnówki odjeżdżającego z Siedlec o godz. 8:26 (teraz o 8:31) i pociągu do Siedlec, odjeżdżającego z Hajnówki o godz. 14:49 (teraz o 15:01). Za odwołane pociągi na odcinku Hajnówka – Czeremcha będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej. Na odcinku Czeremcha – Siedlce pociągi będą kursowały i na stacji Czeremcha pasażerowie podróżujący do/z Siedlec będą zmieniać środek transportu. Natomiast poranny pociąg do Siedlec, odjeżdżający z Hajnówki od 2 września o godz. 5:19 oraz popołudniowy pociąg do Hajnówki, odjeżdżający z Siedlec o godz. 17:48, będą kursowały w całej relacji. Informujemy, że autobusy komunikacji zastępczej nie będą obsługiwały wszystkich przystanków kolejowych położonych na odcinku Hajnówka – Czeremcha. Np. przystanek Witowo zostanie przeniesiony do miejscowości Długi Bród, a w Dobrowodzie autobus będzie się zatrzymywał na tymczasowym przystanku.

Komunikacja zastępcza zostanie również wprowadzona na trzy tygodnie, od poniedziałku       3 września do 24 września, na trasie Białystok – Czeremcha, gdzie Zarządca infrastruktury wykona prace utrzymaniowo-naprawcze na całej trasie. W tych dniach, z powodu trudności z dojazdem autobusu komunikacji zastępczej, nie będzie obsługiwany przystanek kolejowy w Podbielu, a zamiast w Gregorowcach autobus będzie się zatrzymywał w miejscowości Malinniki. Również w Zimnochach, Rajsku, Lewkach, Suchowolcach i Kleszczelach nie będą obsługiwane przystanki kolejowe, a autobusy będą się zatrzymywały na przystankach PKS w tych miejscowościach. Od 25 września planowany jest powrót pociągów, jednak godziny ich kursowania zmienią się, dlatego prosimy o dokładne sprawdzenie rozkładu przed podróżą.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

 

Z uwagi na liczne zmiany godzin kursowania pozostałych pociągów REGIO, w tym także na wcześniejsze godziny odjazdów, Przewozy Regionalne sugerują dokładne sprawdzanie rozkładów jazdy. Na przykład pociąg REGIO relacji Szepietowo – Białystok, odjeżdżający z Szepietowa o godz. 18:22, będzie odjeżdżał 11 minut wcześniej, tj. o godz. 18:11, a pociąg REGIO relacji Białystok – Ełk, który obecnie odjeżdża z Białegostoku o godz. 15:18, od              2 września będzie odjeżdżał 8 minut wcześniej, tj. o godz. 15:10. Natomiast wieczorny pociąg REGIO z Białegostoku do Suwałk, obecnie odjeżdżający o godz. 19:20, z uwagi na zmianę rozkładu pociągu PKP Intercity PODLASIAK relacji Szczecin – Suwałki, został przesunięty na godz. 20:37.

Kilkuminutowe zmiany w rozkładach jazdy będą dotyczyły większości pociągów kursujących w Podlaskiem.

 

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach internetowych: polregio.pl, e-podroznik.pl, portalpasazera.pl i koleo.pl Rozkłady są także dostępne w gablotach na stacjach i przystankach.

 

Przypominamy, że dostęp do aktualnych informacji o kursowaniu pociągów umożliwia bezpłatna aplikacja Mobilny Pasażer. Po pobraniu aplikacji na swoje urządzenia mobilne, pasażerowie otrzymują informacje o bieżących zmianach w rozkładzie jazdy.

źródło: Renata Gerasimiuk, Przewozy Regionalne sp. z o.o. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments