NOWE URZĄDZENIA DO SPRAWDZANIA STANU TRZEŹWOŚCI W SOKÓLSKIEJ KOMENDZIE POLICJI
We wtorek w Urzędzie Miejskim w Sokółce odbyło się uroczyste przekazanie na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce urządzeń do wstępnego badania stanu trzeźwości. Burmistrz Sokółki osobiście wręczyła nowoczesny sprzęt sfinansowany przez miasto.

Dzisiaj sokólscy policjanci otrzymali nowoczesne urządzenia do wstępnego badania stanu trzeźwości. Urzędzania sfinansowane zostały ze środków Urzędu Miejskiego w Sokółce i uroczyście przekazane Komendantowi Powiatowemu Policji w Sokółce nadkomisarzowi Sławomirowi Kołakowskiemu przez Burmistrz Sokółki Panią Ewę Kulikowską, w obecności przedstawicieli urzędu i policjantów. Nowy sprzęt, to dwa urządzenia iBlow z elektronicznym wyświetlaczem, pokazującym przybliżoną wartość badania. Wynik, po wdmuchnięciu powietrza w iBlowa, szybko pojawia się na podświetlonym ekranie urządzenia. Sprzęt ten będzie służyć w codziennej służbie sokólskich policjantów, a dzięki nowoczesnej technice funkcjonariusze będą mogli jeszcze sprawniej działać i wykonywać pomiary, między innymi podczas akcji trzeźwy poranek. Urządzenia te będą służyć również każdemu, kto będzie odczuwał potrzebę zbadania swojego stanu trzeźwości zanim usiądzie za kierownicą samochodu.

Dzisiejsze spotkanie było też okazją do podziękowania Burmistrz Miasta Sokółki Pani Ewie Kulikowskiej za dobrą współpracę, a także wyrażenie nadziei na jej dalszy ciąg.

Sokólscy policjanci przypominają!

Podczas badania, jeśli urządzenie do sprawdzania stanu trzeźwości wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰  alkoholu w organizmie, wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Należy przy tym zwrócić uwagę, że próg trzeźwości to 0,19‰, a wartość 0,2‰ jest już wykroczeniem.  

Natomiast, jeśli alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰ alkoholu w organizmie,  to stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178a§1 KK.

źródło: sokolka.policja.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments