Na brzegu rzeki

Funkcjonariusze z Placówki SG w Krynkach ujawnili nielegalne papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości ponad 19 tys. zł. W związku z tą sprawą zatrzymano trzech mężczyzn.

Wczoraj (04.05.2016 r.) tuż po północy na terenie gminy Krynki funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w pojeździe obserwacyjnym zauważyli osobę poruszającą się w pobliżu granicy państwowej. 31-letni mieszkaniec gminy Korycin mimo próby ucieczki został zatrzymany przez współdziałający patrol. Około 6 km od linii granicy państwowej odnaleziono także auto należące do zatrzymanego obywatela Polski. Ponadto w trakcie prowadzonych działań zatrzymano dwóch 30-letnich obywateli Białorusi. Jak się później okazało do jednego z nich należały 2 torby wypełnione papierosami. Nielegalny towar funkcjonariusze ujawnili na brzegu rzeki Nietupa. W sumie w torbach znajdowało się około 1,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość ujawnionej  kontrabandy oszacowano na ponad 19 tys. zł.

Zatrzymani wraz z ujawnionym towarem pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej. Prowadzone są czynności wyjaśniające.

źródło:Podlaski Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments