27.04 / FPA! x TY!dzień otwarty w ATB

Nasza uczelnia to nie statek kosmiczny lewitujący w próżni, ani tratwa dryfująca po bezkresnym oceanie, ale MIEJSCE działające w konkretnym MIEŚCIE i REGIONIE oraz zanurzone w tym unikatowym kontekście kulturowym.

Jak pokazać zatem MIEJSCE, w którym się żyje, pracuje, uczy i tworzy, kiedy nie można wychodzić z domu? Najlepiej zwrócić się o pomoc do zaprzyjaźnionych twórców!

Jest nam bardzo miło obwieścić, iż w ramach TY!godnia otwartego w ATB https://www.facebook.com/events/535260184086218/ akcja Filmowe Podlasie Atakuje zaproponuje krótki zestaw niezależnych filmów opowiadających o tym, czym jest BIAŁYSTOK i PODLASIE oraz próbujących przybliżyć fenomen podlaskiej egzystencji!

Tak jak teatr kojarzy się z wyjątkowym, magicznym miejscem, tak nasz region może się czasem jawić w sposób trochę nieoczywisty, a nawet oniryczny. Proponowanymi filmami chcemy uwolnić nieco wschodniej mocy i energii, skłonić do spojrzenia na siebie i życie z dystansem i uśmiechem oraz zachęcić do odwiedzenia nas w lepszych czasach!

Link do pokazu opublikujemy w poniedziałek, 27 kwietnia o godz. 18:00 w poście na wydarzeniu na Facebooku: FPA! x TY!dzień otwarty w ATB https://www.facebook.com/events/226812235239717/ oraz na wydarzeniu TY!dzień otwarty w ATB. Filmy będą dostępne do zakończenia TY!godnia otwartego, czyli do czwartku, 30 kwietnia, do godz. 20:00.

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są wywodzący się z Podlasia poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich i światowych festiwalach. Organizatorem akcji jest Białostocki Ośrodek KulturyDKF „GAG”.

Program pokazu:

Prima[co]l Lowlanders. The Urban Tribe reż. Krzysztof Kiziewicz & Radovan Lee
www.kiziewicz.com

Kuzyni reż. Bartek Tryzna
zlepki.com

Miss God – Weź Swoją Więź reż. Miss G ? d
missgod.bandcamp.com

Śledziowo, czyli fenomen podlaskiej egzystencji, reż. Agnieszka Waszczeniuk
https://vimeo.com/agnieszkawaszczeniuk

Herr Barbarish reż. Hermanos de Chamuco
https://vimeo.com/podlasiemakesmehappy

kurator pokazu: Maciej Rant

Korzystając z tego że na Podlasiu żyjemy blisko i w zgodzie z naturą zachęcimy przyszłych aktorów do uwalniani swojego prawdziwego i dzikiego JA!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments