Szlachetna Paczka zaprasza na poloneza!

 

Poloneza czas zacząć! Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości będą szukać wolontariuszy

 

Już 6 września Rynek Kościuszki w Białymstoku wypełnią dźwięki poloneza, czerwone i granatowe barwy i mnóstwo osób zapalonych do pomagania. To Studniówka Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, która rozpoczyna oficjalnie poszukiwania wolontariuszy do obu programów.

 

Studniówka, jak sama nazwa wskazuje, odbywa się na 100 dni przed. W przypadku tego szczególnego wydarzenia jest to 100 dni przed Finałem Szlachetnej Paczki, kiedy to do potrzebujących rodzin trafia pomoc. Od kilku lat w Studniówce bierze również Akademia. Happening odbywa się w tym samym czasie równolegle we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce. Wszyscy zgromadzeni jednoczą się wtedy symbolicznie z innymi ośrodkami Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Studniówka to ważne wydarzenie także z innego powodu – od tego momentu do Paczki i Akademii mogą zgłaszać się wolontariusze. Bez nich programy Stowarzyszenia WIOSNA nie wystartują.

 

Na wydarzenie są zaproszeni wszyscy mieszkańcy miasta. Podczas eventu spotkają się sympatycy Paczki i Akademii: władze miasta, znani białostoczanie, wolontariusze z wcześniejszych edycji. Z flagami, w czerwonych paczkowych koszulkach, zatańczą poloneza, będą rozdawać ulotki i opowiadać o istocie obu programów i mądrym pomaganiu ubogim. 6 września, godz. 15:00, Rynek Kościuszki – to tu rozpoczyna się akcja.

 

W zeszłorocznej edycji programu SZLACHETNA PACZKA 20 771 rodzin otrzymało nadzieję i impuls do zmiany. 13 000 wolontariuszy Paczki działało w ponad 500 lokalizacjach w całej Polsce. W przygotowanie jednej Paczki zaangażowało się średnio 43 osoby, a łączna wartość pomocy wyniosła ponad 53 miliony złotych. W tym roku województwie Podlaskim powstało 30 rejonów, w których wolontariusze będą nieść pomoc ponad tysiącowi rodzin.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚĆI to młodsza siostra Paczki istniejąca od 5. lat. Akademia pomaga dzieciom, które mają trudności w szkole i kłopoty w uwierzeniem w siebie. Podlaska Akademia pomogła w ubiegłej edycji 80-ciorgu dzieci; w tym roku chce dotrzeć 150-ciorga.

W ubiegłym roku do Paczki po raz drugi włączył się Papież Franciszek. Mądrą pomoc przygotował również Prezydent RP Pan Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Duda. Tylko w ostatniej – piętnastej edycji projektu – pomoc dla potrzebujących rodzin przygotowali: Robert Lewandowski wraz z Reprezentacją Polski w piłce nożnej, Kamil Stoch z KS Eve-nement Team, Agnieszka i Ula Radwańskie, Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski oraz Noriaki Kasai. Pomagali też policjanci, strażacy, Wojsko Polskie, Ordynariat Polowy, szkoły i uniwersytety. W Białymstoku w pomoc włączyli się piłkarze Jagiellonii Białystok.

tekst: Joanna Godlewska, 

Koordynator ds. Promocji w woj. podlaskim 

w programach Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments