500 tys. zł na drogi dojazdowe do posesji i terenów rolnych w gminie Michałowo

O 300 tys. zł zwiększył samorząd Michałowa budżet tegoroczny na dofinansowanie remontu dróg dojazdowych do posesji i do terenów rolnych. Podczas marcowej sesji radni podjęli uchwałę w tej sprawie i zabezpieczyli w budżecie kwotę 200 tys. zł na ten rok. Na dzisiejszej, 19 maja sesji burmistrz zaproponował zwiększenie budżetu i uchwałę zmieniającą, poprzez wprowadzenie poprawek.

– Okazało się, że mamy nierozdysponowane środki i możemy zwiększyć dofinansowanie do remontu dróg do 500 tys. zł w tym roku. I jeżeli Rada nie ma nic przeciwko, zwiększamy budżet na drogi dojazdowe – powiedział burmistrz Marek Nazarko.

Okazało się przy tym, że uchwałę trzeba poprawić, ale poprawki są niewielkie.

– To program pilotażowy i cieszę się, gdy uchwalamy coś po raz pierwszy w Polsce, a uwagi czy poprawki, które trzeba nanieść, są nieduże. Ze względu na RODO musimy wykreślić z wniosku o dofinansowanie numer dowodu osobistego i PESEL – wyjaśnił radnym powód projektu uchwały zmieniającej burmistrz Marek Nazarko.

Jednocześnie zaproponował, by wnioski złożone w tym roku, a które nie zakwalifikują się do realizacji, przesunąć na rok następny. Komisja ponownie je rozpatrzy, ale wnioskodawca nie będzie musiał składać wniosku po raz drugi.

Większość radnych przyjęła uchwałę zmieniającą, jeden był przeciw.

Nabór wniosków rozpoczął się 30 marca, a do końca maja wnioski zostaną rozpatrzone i ocenione. Oceni je komisja złożona z radnych z Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska oraz Spraw Socjalnych i Porządku Publicznego. Do urzędu wpłynęło 56 wniosków.

Uchwała zakłada dofinansowanie remontu dróg dojazdowych do posesji o długości 250 metrów i szerokości do 3 metrów emulsją asfaltową lub drogi o długości 1 kilometra i szerokości do 3 metrów nawierzchnią żwirową o grubości 0,2 m oraz dofinansowanie remontu dróg dojazdowych do terenów rolnych o długości do 1 kilometra i szerokości do 3 metrów nawierzchnią żwirową o grubości 0,2 m.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments