Air Soft jako sport, zabawa oraz trening

19 kwietnia gościliśmy w swoich progach funkcjonariusza Straży Granicznej pana Marka Tochwina –  pasjonata replik broni ASG. Podzielił się on swoją pajsą z uczniami klasy I o profilu mundurowym z LO w Sokółce.

ASG to skrót od angielskiego „air soft guns” odnoszący się do replik broni palnej lub używany jako określenie zjazdów airsoftowców, czyli tzw. „strzelanki”. Sport ten jest najtańszą alternatywą dla sportów strzeleckich.

ASG jest dobrym sposobem na zabicie nudy w bardzo aktywny i ciekawy sposób, bawić się może praktycznie każdy, bez względu na płeć. Ale  jak w każdym sporcie i w airsofcie istnieje ryzyko kontuzji. Pan Marek z naciskiem mówił o  zachowaniu zasad bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku.

Airsoftowa rozrywka przyjmuje wiele form – od rozgrywek grupowych po rekonstrukcje prawdziwych operacji wojskowych.

Nasz gość zaprezentował młodzieży: karabin snajperski L96,  karabin MP5, kałasznikowa AKM oraz karabin AR 15 (M4).

Ponadto w trakcie omawiania bezpieczeństwa zaprezentował również akcesoria ochronne: okulary, maskę (stalker), rękawice i kamizelkę taktyczną.

Pasja pana Marka Tochwina nie skupia się jedynie na posiadaniu kolekcji replik i treningach. Zbudował poligon treningowy do szybkich rozgrywek, który znajduje się na żwirowni w Ogrodniczkach pod Białymstokiem.

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments