Akcja „60+ Kultura” w OiFP

W ostatni weekend września instytucje kultury otworzą się szerzej przed seniorami w ramach akcji „60+ Kultura”.

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza seniorów w sobotę 29 września o godz. 17. 00 na koncert Kwartetu Dworskiego (dolne foyer), a następnie, o godz.17.30, na kuratorskie oprowadzanie po wystawie prac Krzysztofa Nowickiego „Współistnienie” (sala wystawowa). Wstęp wolny.
W niedzielę, 30 września o godz. 18.00 seniorzy będą mogli obejrzeć musical „Doktor Żywago” (duża scena) z trzydziestoprocentowym rabatem. W ramach akcji dostępna będzie pula 100 biletów, w sprzedaży od 14 września.

Będzie to ósma edycja weekendu kultury dla seniorów, organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Seniorzy będą mogli skorzystać za darmo bądź w promocyjnej cenie z oferty kulturalnej w całej Polsce w 329 różnych miejscach. W akcji uczestniczą m.in. muzea, teatry, biblioteki, filharmonie i opery, parki krajobrazowe.

źródło: Opera i Filharmonia Podlaska 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments