Ameryka zawitała do Biblioteki w Sokółce

Przedostatnie wtorkowe, wakacyjne zajęcia z biblioteką odbywały się pod hasłem Podróż do Ameryki z biblioteką.

Ameryka to część świata położona na zachodniej półkuli Ziemi, w skład której wchodzą dwa kontynenty: Ameryka Północna i Ameryka Południowa.

Spotkanie rozpoczęliśmy na świeżym powietrzu czytaniem wierszyków traktujących o części północnej kontynentu oraz opowiadań o żyjących tam zwierzętach.

Pomimo, że deszcz pokrzyżował nam plany, nie poddaliśmy się i bawiliśmy się doskonale do samego końca.

Dzieci miały okazję zapoznać się ze zwyczajem nadawania imion przez plemiona indiańskie czy piktogramami ze słownika Indian Nawaho.

Gościem specjalnym był Marek Tochwin ze swoją kolekcją replik ASG. Młodym uczestnikom, szczególnie chłopcom ogromną frajdę sprawiła możliwość przymierzenia hełmu, kamizelki kuloodpornej, popatrzenia przez lunetę karabinu i zapoznanie z historią broni.

Porządku, ładu i przestrzegania kultury w czytelni pilnował miejscowy szeryf, z którym dzieci chętnie pozowały do zdjęć.

Oczywiście nie obyło się bez zabaw. Mali Indianie zmierzyli się z wyzwaniem jakim było strzelanie z łuku do celu, odgadywaniem kształtu z zawiązanymi oczami, przeciąganiem liny czy puszczaniem baniek olbrzymek.

Na zakończenie dzieci zostały obdarowane rożkami popcornu.

Składamy serdeczne podziękowania wolontariuszom, którzy wsparli nas w organizacji wczorajszych zajęć: Krystynie Marcinkiewicz, Marcinowi Pogorzelskiemu oraz Jarosławowi Sawoń. 

Na ostanie wakacyjne zajęcia zapraszamy 29 sierpnia.

Działanie na rzecz dzieci spędzających wakacje w mieście możliwe jest dzięki dofinansowaniu

  • z programu Działaj Lokalnie X 2017, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce
  • przez Burmistrza Sokółki ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii.

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments