Animatorzy z całej Polski odbędą szkolenie w Centrum Kultury w Choroszczy

W środę 8 maja Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, na specjalne zaproszenie Narodowego Centrum Kultury, będzie gościć u siebie pracowników instytucji kultury z całej Polski – specjalnie wytypowanych beneficjentów programu NCK „Zaproś nas do siebie!”. Choroszcz będzie prezentować swój sposób pracy – który został uznany za wzorcowy i godny pokazania w całej Polsce; zaprezentuje inicjatywy, jakie realizuje, zdradzi tajniki aktywnej współpracy z mieszkańcami gminy, a także zasady efektywnej kooperacji z instytucjami gminnymi; pokaże również piękno gminy Choroszcz. Wizytę studyjną organizuje Narodowe Centrum Kultury.

Wizyta studyjna, polegająca na zaprezentowaniu Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, a także gminy Choroszcz, odbędzie się 8 maja 2019 roku. Do Choroszczy przyjedzie 20 osób związanych z instytucjami kultury z całej Polski. Goście spędzą w gminie Choroszcz cały dzień; planowany przyjazd godz. 13.00.

Wizyta ma charakter szkoleniowy – Choroszcz zaprezentuje efekty zmian, jakie zaszły w Centrum po zrealizowaniu programu „Zaproś nas do siebie!”; M-GCKiS w Choroszczy brało w nim udział w 2018 roku. Pokażemy funkcjonujące w Centrum pracownie: muzyczną, plastyczną, fotograficzną (której powołanie możliwe było dzięki Gminnemu Programowi Profilaktyki Uzależnień na terenie Gminy Choroszcz), a także studio nagrań powstałe w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zaprezentujemy programy i projekty, które są lub zostały zrealizowane w ramach działań Centrum, oprowadzimy gości również po mieście Choroszcz, które dzięki inwestycjom ostatnich lat staje się pięknym polem animacji kultury.

Następnie animatorzy kultury z terenu całej Polski udadzą się do miejscowości Konowały w gminie Choroszcz, gdzie działa Terenowe Centrum Kultury. Tam spotkają się z przedstawicielami mieszkańców, by wspólnie rozmawiać o ich potrzebach i marzeniach kulturalnych. Z Konował odwiedzą Kruszewo, gdzie, przy kolacji w regionalnym stylu, porozmawiają o sposobach na owocną współpracę z liderami kultury z gminy Choroszcz.

Wizyta studyjna przedstawicieli kultury z całej Polski oraz Narodowego Centrum Kultury jest ogromnym wyróżnieniem. Centrum Kultury w Choroszczy zostało postawione jako wzór, od którego można uczyć się działalności kulturalno-animacyjnej. Cieszymy się, że nasze starania zostały dostrzeżone i docenione, a jednocześnie czujemy się zobowiązani, by nie spocząć na laurach, a nadal prężnie rozwijać się w działaniach. 

8 maja, w godz. 13.00-15.00 wizyta studyjna odbędzie się w Choroszczy.

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments