Auto, motocykl i części samochodowe

W miniony „długi weekend” funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali auto, motocykl i części samochodowe pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości 290 tys. zł.

W piątek (27.05.2016 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie pełniący służbę w gminie Augustów zatrzymali do kontroli czarne BMW 530D. Samochodem na niemieckich numerach rejestracyjnych podróżowało 2 obywateli Łotwy (mężczyzna obywatel Łotwy i kobieta bezpaństwowiec zamieszkała na stałe na Łotwie). Przeprowadzona kontrola pojazdu pod kątem legalności pochodzenia wykazała, że samochód ten figuruje w bazie SIS jako utracony tego samego dnia na terytorium Niemiec. Pojazd, który prowadził mężczyzna pochodził z jednej z niemieckich wypożyczalni. Szacunkowa wartość BMW z 2015 roku wynosi 210 tys. zł. 46 – kierowcę oraz 44 – pasażerkę wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom Policji z Augustowa. Ponadto we środę (25.05.2016 r.) patrol z w/w Placówki pełniący służbę na drodze krajowej nr 61 zatrzymał do kontroli motocykl marki BMW, którym kierował 41-letni obywatel Polski. W trakcie kontroli stwierdzono ingerencję osób trzecich w pole numerowe nadwozia. Szacunkowa wartość rynkowa wynosi 50 tys. zł.

W czwartek (26.05.2016 r.) w drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy na kierunku wyjazdowym z Polski do odprawy zgłosiło się 2 obywateli Białorusi. 46 – letni kierowca oraz 51- pasażer podróżowali samochodem marki Fiat Ducato. Cudzoziemiec w bagażniku przewoził trzy silniki samochodowe z usuniętymi numerami identyfikacyjnymi oraz trzy elementy karoserii z pojazdów marki Volkswagen. Części te pochodziły najprawdopodobniej ze skradzionych pojazdów. Szacunkowa wartość przemycanego towaru wynosi około 30 tys. zł. W związku z powyższym mężczyźni wraz z ujawnionymi częściami zostali zatrzymani, a po sporządzeniu dokumentacji przekazani Policji w Sokółce.

 

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG ujawnili 41 pojazdów pochodzących z przestępstw o szacunkowej wartości ponad 3 mln zł.

źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments