Będzie się działo w WOAK-u

W drugiej połowie listopada Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku aż pęka od ofert! Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

I tak na początek WOAK zaprasza muzyków do Spodków na „W kręgu jazzu” – dwugodzinne warsztaty skierowane do gitarzystów, basistów i perkusistów (oddzielne na każdy instrument) z muzykami zespołu Krzysztof Woliński Power Trio: Krzysztofem Wolińskim (gitara), Mirkiem Wiśniewskim (bas) i Karolem Domańskim (perkusja). Odbędą się one w najbliższą sobotę, 23 listopada, od godz. 17.00. Warsztat na każdy instrument będzie prowadzony oddzielnie, ale na koniec uczestnicy zostaną zaproszeni na scenę do wspólnego jam session. Po warsztatach na scenie wystąpi Krzysztof Woliński Power Trio.

Kolejną muzyczną propozycją jest 36. Wojewódzkie Spotkanie Rodzin Muzykujących, organizowane, jak co roku, we współpracy z Sokólskim Ośrodkiem Kultury. Na scenie SOK-u zaprezentują się rodziny, które wspólnie grają i śpiewają. Do uczestnictwa zapraszane są zespoły z całego województwa, a na scenie występuje wspólnie wiele pokoleń: dzieci z rodzicami, młodzież z dziadkami, kuzyni ze stryjami, ciocie z wujkami. Impreza dobędzie się 24 listopada, o godz. 12.00, w Sokólskim Ośrodku Kultury.

Dwie kolejne propozycje WOAK to wystawy: tkaniny dwuosnowowej i fotografii. Na pierwszej zwiedzający będą mogli podziwiać przepiękne tkaniny autorstwa Danuty Radulskiej, powstałych w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Barwny wątek w janowskiej tkaninie”. To kolekcja ośmiu tkanin dwuosnowowych, z których cztery powstały z przędzy barwionej, zapomnianą już techniką naturalną, pochodzącą z lokalnych roślin, a część była barwiona chemicznie. Na wernisaż WOAK zaprasza 26 listopada, o godz. 18.00, do swojej pracowni plastycznej przy ul. Kilińskiego 8.


Druga wystawa, zatytułowana „Życie jest piękne”, zostanie otworzona trzy dni później, 29 listopada, o godz. 18.00, w Spodkach WOAK. To prace grupy „FOTOspółdzielnia”, działającej pod patronatem WOAK-u od ponad dwóch lat pod kierunkiem fotografika Cezarego Fabiszewskiego oraz Adama Ślefarskiego. Autorów cechuje ogromna ciekawość, chęć ciągłego rozwoju oraz niepohamowana potrzeba tworzenia.

Informacje o tych i innych imprezach WOAK-u znajdują się na stronie www.woak.bialystok.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments