Białostocki Jarmark Wielkanocny 2018

18 marca 2018 r., Rynek Kościuszki w Białymstoku, godz. 9.00-15.00.

Jarmarki to staropolska miejska tradycja. Już na początku XVI wieku, jak pisał Zygmunt Gloger, zabroniono organizowania ich po wsiach. Staraniem Jana Klemensa Branickiego, pierwszy przywilej na organizację miejskich jarmarków w Białymstoku nadał król August II Mocny 7 stycznia 1723 roku.

Muzeum Podlaskie w Białymstoku kontynuuje tradycję jarmarków organizowanych z okazji Wielkiej Nocy i imienin Jana Klemensa Branickiego. Już 18 marca zapraszamy na Białostocki Jarmark Wielkanocny 2018.

Wystawcy proponują:

  • wielkanocne palmy, pisanki, koszyki, baranki, zajączki, wyrabiane ręcznie cukry, obwarzanki, zabawki na śmigus-dyngus
  • tradycyjne polskie oraz litewskie wędliny, sery, chleby, kwasy, ciasta wielkanocne i sękacze, miody, zioła i przyprawy, oleje, piwa, nalewki, miody pitne, wina, kiszonki, soki
  • szydełkowe i haftowane serwety, obrusy, ceramikę i szkło użytkowe oraz artystyczne, wyroby z wikliny i drewna, wielkanocne kompozycje, naturalne mydła i kosmetyki, ręcznie wykonane zabawki z drewna i tkanin, rzeźbę w drewnie, wyroby kowalskie
  • wycinankę, grafikę, karty świąteczne oraz książki
  • kwiaty cebulowe, nasiona, cebule i kłącza kwiatowe

Informacje dla wystawców dostępne na stronie Muzeum Podlaskiego: http://muzeum.bialystok.pl/muzeum-podlaskie-w-bialymstoku/jarmarki oraz telefonicznie: 509 336 740.

 

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments