Białystok otwiera ponad 70 boisk

Miasto uruchamia ponownie niektóre obiekty sportowe, m.in. boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym orliki). Skorzystanie z któregoś z ponad 70 obiektów jest możliwe poprzez kontakt z ich opiekunami na boiska.bialystok.pl.

Wśród otwartych obiektów sportowych, które mogły zostać uruchomione od 4 maja, w Białymstoku są 63 zlokalizowane przy jednostkach oświatowych i 8 boisk typu orlik będących pod opieką ZMK. Obiekty są czynne w godz. 8.00-20.00. Maksymalny czas przebywania na boisku to 45 minut.

W godzinach otwarcia w obiektach będą obecne osoby nadzorujące, które zweryfikują liczbę korzystających osób, udostępnią środki dezynfekujące, zdezynfekują urządzenia po każdej grupie użytkowników. Dopilnują też 15-minutowych odstępów pomiędzy grupami wchodzącymi i wychodzącymi z obiektu.

Pierwszeństwo w korzystaniu z obiektów mają grupy zorganizowane takie, jak szkółki piłkarskie. Jednak wszyscy zainteresowani rezerwacją miejsca powinni wejść na stronę boiska.bialystok.pl, wyszukać dany obiekt, skontaktować się z jego opiekunem i uzgodnić termin rezerwacji.

Przypominamy, że według rządowych wytycznych korzystanie ze sportowych obiektów otwartych jest obwarowane określonymi wymogami, takimi jak zachowanie dystansu, zasłanianie twarzy (do momentu wejścia na boisko), maks. 6 osób, weryfikacja uczestników, brak możliwości korzystania z szatni i węzłów sanitarnych (poza WC) oraz dezynfekcja rąk i urządzeń.

 

Agnieszka Błachowska / UM w białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments