Bieganiem uczczą niepodległość

Burmistrz Choroszczy wraz z Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają do udziału w tegorocznym Biegu Niepodległości z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Odbędzie się on w sobotę 3 listopada – START biegu głównego o godzinie 12:00.

Przed trzema laty powróciliśmy do tradycji jaką jest Bieg Niepodległości w Choroszczy – w 2015 roku trasa biegła alejkami Parku Pałacowego przy Pałacyku Branickich, a w 2016 i 2017 start i meta były umiejscowione przy terenie rekreacyjnym „Kominowe Bajoro”, a trasa biegu wiodła ulicami Branickiego, Ogrodową, Dominikańską, Piaskową i Branickiego. W tym roku, jako że jest 100 rocznica odzyskania niepodległości Start i Meta nie mogą być umiejscowione gdzie indziej niż na właśnie rewitalizowanym i remontowanym Rynku 11 listopada. Trasa będzie wiodła ul. Mickiewicza, Białostocką w kierunku Sienkiewicz, następnie ścieżką rowerową wzdłuż Szosy Kruszewskiej, następnie ulicami Zastawie II, Zastawie I, Dominikańską i na metę na Rynku. Przed biegiem głównym odbędą się dwa biegi dla dzieci. O godzinie 11:00 na trasie ~250 m pobiegną urodzeni w roczniku 2008 i młodsi, a następnie o godz. 11:15 urodzeni w roczniku 2007 i starsi na trasie ~500 m. Start i meta dla tych biegów będzie na Rynku, a trasa będzie wiodła wokół kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika – dziękujemy dla księdza Proboszcza!

Wpisowe dla biegu głównego wynosi 30 zł od osoby (40 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika bez względu na wynik sportowy będzie czekał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy, a także okolicznościowy gadżet w postaci kubka. Oprócz tego najlepsi w kategorii damskiej i męskiej (ogólnej, a także „gminnej”) otrzymają statuetki i nagrody ufundowane przez Burmistrza Choroszczy. Jako, że w tym roku będziemy mieli 100 rocznicę odzyskania niepodległości, to zawodnik, który ukończy bieg na 100 miejscu także zostanie wyróżniony.  Szczegóły o nagrodach wkrótce.  Zapraszamy do udziału lub kibicowania na trasie i przy mecie!

Dla biegów dziecięcych wpisowe wynosi 5 zł od uczestnika i tutaj każdy młody biegacz także otrzyma pamiątkowy medal i kubek! Rodzicie lub opiekunowie zobowiązani są dostarczyć do biura M-GCKiS lub biura zawodów w dniu biegu pisemną zgodę na udział dziecka w biegu.

źródło: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments